Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

„Snoro“ indelininkų ir kreditorių asociacija tęs diskusijas su Lietuvos banku: kaip pertvarkyti „Snoro“ banką

„Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacija pateikė savo siūlymus Lietuvos bankui ir tęs diskusijas dėl „Snoro“ pertvarkymo scenarijaus.
Banko „Snoras“ bankomatas
Banko „Snoras“ bankomatas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nacionalizuoto banko „Snoras“ klientus vienijančios „Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos atstovai vakar susitiko su Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku ir pateikė jam banko padėties vertinimą ir jo veiklos atkūrimo planą. Susitikime taip pat dalyvavo finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir premjero patarėjas Mykolas Majauskas. Sutarta diskusijas dėl banko veiklos atkūrimo tęsti toliau.

Asociacija siūlo kuo skubiau nustatyti banko turto deficitą ir, atsižvelgiant į tai, priimti sprendimą įlieti į banką naujo kapitalo, kuris gali būti investuotas ilgalaikio įsipareigojimo forma. Dalį kreditorinių reikalavimų bankui pakeisti į banko obligacijas ir/arba dalį kreditorinių reikalvimų bankui kapitalizuoti, paverčiant juos banko akcijomis. Taip pat siūloma kuo skubiau fomuoti naują banko valdybą ir atnaujinti jo veiklą.

„Anksčiau viešintas „gerojo“ ir „blogojo“ banko scenarijus yra gana originalus, tačiau neatitinkantis geriausios pasaulinės praktikos nei savo forma, nei turiniu. Nėra  buvę atvejų, kad valstybei nusavinus banką, nereikėtų valstybės lėšų jo problemoms spręsti. Nacionalizavus „Snorą“ tiesioginis ar netiesioginis valstybės lėšų dalyvavimas praktiškai neišvengiamas, todėl reikėtų ieškoti mažesnio blogio variantų, tuo pat metu reikalaujant atsakomybės iš stambiųjų banko akcininkų ir vadovų.  Su Centrinio banko ir Vyriausybės atstovais sutarėme, kad diskusiją reikėtų tęsti“, - pažymėjo „Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas Danukas Arlauskas.

Pasak jo, asociacijos nariams atstovaujantys teisininkai nagrinėja galimybes pareikalauti atsakomybės iš stambiųjų „Snoro“ akcininkų bei banko vadovų, priėmusių galimai indėlininkų ir kreditorių teises pažeidusius sprendimus.

Vakar oficialiai įregistruota asociacija jau vienija kelias dešimtis nukentėjusiųjų Lietuvos įmonių ir daugiau nei 250 privačių asmenų. Tarp nukentėjusiųjų yra tokios įmonės kaip „Mikrovisata“, „Olifėja“, „Litexpo“, „Arvi“, „Saitas“, „Audėjas“ ir kitos.

Asociacijai talkina šios savo klientų interesus atstovaujančios teisinių paslaugų įmonės: LAWIN, „Raidla, Lejins & Norcous“, „Varul“, TARK GRUNTE SUTKIENĖ, „Bernotas & Dominas Glimstedt“, BORENIUS, „Triniti“, „ Motieka & Audzevičius“, „Metida“.

Asociacijos finansų patarėjai – „Žabolis ir partneriai“, komunikacijos partneriai – „Publicum“.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Užsisakykite 15min naujienlaiškius