TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kazimieras Ramonas: apie skylę „Snore“ nežinojau, apie gimines nekalbu

Kazimieras Ramonas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / K.Ramonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Lietuvos banko atleistas penkiolika metų Komercinių bankų priežiūros departamento direktoriaus pareigas ėjęs Kazimieras Ramonas tikina apie banko nemokumą nieko nežinojęs. Anot K.Ramono, banko audito duomenys nerodė jokių prastų signalų.

„Aš nežinau apie jokią skylę. (...) Aš jos nemačiau, tokios informacijos aš neturėjau (...) Jeigu aš būčiau žinojęs, būtų imtasi atitinkamų priemonių“, – po apklausos banko „Snoras“ bankroto aplinkybes tiriančioje Seimo laikinojoje komisijoje ketvirtadienį žurnalistams sakė K.Ramonas.

„Tai jūs teigiate, kad trūksta, jeigu jūs žinote, kad trūksta, tai jūs ir... Aš nemačiau. Aš nemačiau, kad jų trūksta“, – griežtai kalbėjo bankų priežiūrai Lietuvoje vadovavęs vyras.

Priminus K.Ramonui, kad apie lėšų trūkumą banke skelbia pats Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, buvęs Lietuvos bankų prižiūrėtojas sakė, kad „galbūt V.Vasiliauskas žino daugiau, gal jis turėjo kitą informaciją“.

Tuo tarpu pats K.Ramonas paaiškino disponavęs tik paties banko teikiamais duomenimis.

„Aš tokia informacija nedisponavau. Aš disponavau ta informacija, kuri buvo gauta iš banko. Bankas teigė, kad jis tuos popierius iki paskutinio momento turi“, – aiškino K.Ramonas. 

Pykčio žurnalistams neslepiantis buvęs bankų prižiūrėtojas tikino, kad kasmetiniai inspektavimo duomenys bei audito ataskaitos nerodė, kad bankas būtų turėjęs kokių nors problemų su vertybiniais popieriais.

„O ar tai nusikaltimas? Prekiauti vertybiniais popieriais, užstatyti juos, – tai yra normalios finansinės operacijos. Deja, mes šito neturėjome, tuo labiau audito ataskaitos buvo be išlygų – reiškia viskas tvarkoj“, – sakė K.Ramonas, paklaustas, ar pastebėjo, kad „Snoras“ negali disponuoti visu savo deklaruotu turtu.

Apie savo dukras, iki bankroto dirbusias banke „Snoras“, bei dalyvavimą „Snoro“ savininko Raimondo Baranausko sūnaus vestuvėse K.Ramonas kalbėti griežtai atsisakė.

Vos pasigirdus klausimui, ar giminaičių pareigos banke netrukdė K.Ramonui jo tinkamai kontroliuoti, vyras įsiuto ir spruko nuo žurnalistų. 

„Sakiau, kad jei klausite apie giminaičius, aš iš karto nueisiu“, – traukdamasis nuo kamerų pykčio neslėpė buvęs Lietuvos banko Kredito įstaigų priežiūros departamento direktorius.

K.Ramonas buvo atleistas dėl šiurkščių darbo drausmės pažeidimų. Pasak Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko, K.Ramonui gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.

Atleidimą K.Ramonas yra apskundęs teismui. Jis svarsto galimybę skųstis teismui ir dėl esą patirto šmeižto.

Kol kas K.Ramono teisėsauga nėra apklaususi.

Atleisdamas K.Ramoną Lietuvos banko vadovas neatskleidė, kokius konkrečiai pažeidimus padarė K.Ramonas be to, kad supainiojo viešuosius ir privačius interesus dalyvaudamas banko „Snoras“ savininko Raimondo Baranausko sūnaus vestuvėse.

Po K.Ramono atleidimo iš darbo Lietuvos banke savo noru išėjo ir du K.Ramono pavaduotojai.

Be K.Ramono, ketvirtadienį laikinoji komisija ketina apklausti „Snoro“ inspektavimo grupės vadovą Irmantą Žadeiką, Lietuvos banke sudarytos darbo grupės vadovą Mantą Mendelevičių ir buvusį Vertybinių popierių komisijos vadovas Vilių Šapoką.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką