Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snoro“ skolininkai jau gali padengti paskolas indėliais

bankas „Snoras“
Aliaus Koroliovo nuotr. / Bankas „Snoras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Ilgą laiką aiškinęsis Lietuvos įstatymus, „Snoro“ administratorius Neilas Cooperis pagaliau juos suprato ir parengė tvarką, pagal kurią „Snoro“ indėlininkai paskolas galės padengti savo banke laikomais indėliais.

Banke paskolas turėjusių klientų indėliai buvo užšaldyti. Tada buvo aiškinta, kad tais indėliais bus dengiamos jų paskolos. Tačiau ilgą laiką buvo delsiama, o už paskolas „Snoro“ klientams kapsėjo palūkanos, tuo metu už indėlius palūkanų jau niekas nebeskaičiavo.

„Nežinia baigia pribaigti! Jei valstybė teisinė – mokėti nereiktų. O kaip bus iš tikrųjų?“ – 15min.lt rašė „Snoro“ klientė Aušra.

Ji prieš pat banko griūtį pasiėmė iš „Snoro“ 50 tūkst. Lt vartojamąją paskolą, tačiau išsigryninti jos nespėjo. Bet banko darbuotojų moteris buvo įspėta – reikia mokėti palūkanas.

Kita banko klientė Sigita, kurios indėlis banke lygus jos paskolai, taip pat turėjo mokėti palūkanas, nors faktiškai bankui ji nieko neskolinga.

N.Cooperio skaičiavimais, panašiose situacijose atsidūrė apie 50 tūkst. banko klientų. Iki šiol buvo tylima, ir kaip kapstytis iš bėdos, „Snoro“ klientams nebuvo aišku.

„Bankroto administratorius nusprendė automatiškai pritaikyti įskaitymą apytiksliai 49 tūkst. klientų nuo 2012 m. vasario 1 d.“, – rašoma antradienį išplatintame „Snoro“ pranešime.

Bankroto administratoriaus sprendimu, klientams, kurių sąskaitose turima lėšų suma neviršija 5  tūkst. Lt ir kurie gali būti panaudoti įskaitymui, bus vykdoma automatinio įskaitymo procedūra. Tai reiškia, kad šiems klientams nereikia imtis jokių papildomų veiksmų dėl įskaitymo pritaikymo.

Klientai, kurių sąskaitų likučių suma yra didesnė nei 5 tūkst. Lt ir kuriems nebus pritaikyta automatinė įskaitymo procedūra, turėtų kreiptis į bankroto administratorių. Įskaitymas tokiu atveju bus atliekamas klientui užpildžius „Įskaitymo formą”, kuri paskelbta banko interneto svetainėje.

Įskaitytina suma apskaičiuojama iš kliento einamosios sąskaitos ir (arba) turimo indėlio sumos atėmus gautą indėlių draudimo išmoką (iki 100 tūkst. EUR arba 345 280 Lt).

Daugiau informacijos pateikiama internetinėje svetainėje arba „Snoro“ kontaktų centro telefonais bei banko filialuose.

Priskaičiuotas palūkanas, ko gero, klientams reikės sumokėti.

„Jei klientas turi keletą pradelstų įsipareigojimų, pirmiausia bus įskaitomas seniausiai suėjęs įsipareigojimas; visais atvejais pirmiausia dengiamos palūkanos, o paskiau pagrindinė skolos suma“, – rašoma pranešime.

Su mokėjimo tvarka nesutinkantys klientai į banką gali kreiptis iki vasario 12 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Neilas Cooperis
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką