Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 6d. 15:42

Socialinės apsaugos viceministras: politikų pasisakymai dėl pensijų kompensavimo neatitinka tiesos

Senukai tapo savo pagalbininkų finansiniais rėmėjais.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pensininkai

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Laisvūnas Bartkevičius, reaguodamas į Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo Rimanto Jono Dagio viešus pasisakymus dėl pensijų kompensavimo, akcentavo, jog darbo grupė pensijų kompensavimui sugebėjo atlikti labai didelį ir beveik 0,5 mln. pensininkų aktualų darbą bei galutinai patvirtino tiek Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, tiek Finansų ministerijos parengtus teisės aktų projektus, reikalingus pensijų kompensavimui, todėl tai, kad pensijos bus kompensuotos, abejonių nekelia, nes taip nusprendė Politinė taryba.

„Pensijų kompensavimo projektas, kad ir kaip jį vertintų opozicijos atstovai, yra svarbus žingsnis vykdant įsipareigojimus kompensuoti pensijų praradimus. Tenka apgailestauti, kad ankstesnioji Vyriausybė šio įsipareigojimo neįvykdė, nors pagal jos pačios patvirtintą pensijų kompensavimo koncepciją, įstatymų projektai turėjo būti pateikti dar 2011 metų pabaigoje kartu su 2012 metų biudžetų projektais“, – teigia viceministras L.Bartkevičius.

Pasak viceministro, viešai aprašyta kompensavimo tvarka ne visiškai atitinka pateikto derinimui projekto nuostatas. Įstatymo projektu siūloma nustatyti kompensavimo mechanizmą senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjams, kuriems pensijos pagal Laikinąjį įstatymą 2010 – 2011 metais sumažėjo dėl Vyriausybės patvirtintų mažesnių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų (pensijų skyrimui buvo taikomos 1488 Lt dydžio einamųjų metų draudžiamosios pajamos, o jų mokėjimui – 1170 Lt dydžio einamųjų metų draudžiamosios pajamos).

Numatyta dar šiais metais išmokėti apie 20 proc. dydžio kompensacijas visiems, gaunantiems senatvės ir neįgalumo pensijas. 2015 ir 2016 m. – išmokėti po 40 proc. sumos.

2014 metų pabaigoje siūloma senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjams išmokėti 20 procentų apskaičiuoto skirtumo. 2015 ir 2016 metais senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjams siūloma išmokėti po 40 procentų apskaičiuoto pensijų dydžių skirtumo, išmokant po lygią šio dydžio dalį kiekvieną ketvirtį. Ir tik tais atvejais, kai visa apskaičiuota nepriemoka neviršija 100 litų, ją siūloma išmokėti visą, neskaidant dalimis, šių metų pabaigoje. Taigi tas, kurio visa nepriemoka, pvz., yra 2000 litų, šių metų pabaigoje gaus 20 proc., t.y. 400 litų ir po 800 litų (po 40 proc.) 2015 ir 2016 metais.

„Taigi viešai minima informacija, kad visi pensininkai šių metų pabaigoje gaus tik po 100 litų, nėra teisinga. Sprendimą nedalinti mažų nepriemokų dalimis lėmė tai, kad nemokėtų pensijų sumų dydžiai yra skirtingi. Todėl nebūtų logiškas sprendimas skaidyti mažas nepriemokas dalimis ir išmokėti jas per trejus metus, taip pat keltų abejonių dėl administravimo kaštų, o ir patys gavėjai nebūtų patenkinti tokiu sprendimu. Todėl suma kiekvienam pensininkui gali būti skirtinga – vieniems ji sudarys 70, kitiems ir 150 litų“, – teigia viceministras.

Numatyta dar šiais metais išmokėti apie 20 proc. dydžio kompensacijas visiems gaunantiems senatvės ir neįgalumo pensijas. 2015 ir 2016 m. – išmokėti po 40 proc. sumos.

2014 m. numatoma išmokėti apie 90 mln. litų, o viso kompensavimui reikės 443,6 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką