Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialinės stipendijos skirtos 4662 studentams

Studentai
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinio studijų fondo valdyba paskyrė socialines stipendijas Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams. Pavasario semestre 4662 studentams bus išmokėta beveik 14 mln. litų.

Studentų, kuriems rekomenduojama skirti socialines stipendijas, sąrašus vasario 20 d. pateikė 43 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos. Į sąrašus buvo įtraukti visi į socialinę stipendiją turintys teisę pretenduoti ir tinkamai dokumentus pateikę studentai, atitinkantys vieną iš nustatytų socialinių kriterijų.

„Atsižvelgiant į socialinius kriterijus, studentams iš nepasiturinčių šeimų ar vieniems gyvenantiems asmenims, turintiems teisę gauti arba gaunantiems socialinę pašalpą, buvo paskirtos 3193 stipendijos. 607 stipendijos buvo skirtos studentams, kuriems nustatytas 45 procentų ar mažesnis darbingumo lygis arba sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis. Studentams, kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę, skirtos 862 stipendijos“, – sakė Viktorija Vigėlienė, Valstybinio studijų fondo Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė.

Kas mėnesį studentai gaus po 390 litų. Pinigai į jų sąskaitas už sausio ir vasario mėnesius bus pradėti mokėti kitą savaitę, o už einamąjį mėnesį stipendijos bus pervedamos iki to mėnesio 27 dienos. Iš viso kovo mėnesį kiekvienam socialinę stipendiją gaunančiam studentui bus išmokėta po 1170 litų.

Fondas atkreipia dėmesį, kad nuo kovo 8 d. Fondo direktoriaus įsakymu skelbiamas papildomas paraiškų socialinei stipendijai gauti priėmimas. „Studentai, kuriems aukščiau minėtos socialinės aplinkybės atsirado pasibaigus pagrindiniam paraiškų teikimo terminui, turi pristatyti reikalingus dokumentus savo aukštosioms mokykloms iki balandžio 12 dienos“, – pabrėžė Fondo vyriausioji specialistė.

Nuo šių metų sausio 1 d. socialines stipendijas administruoja Valstybinis studijų fondas kartu su aukštosiomis mokyklomis. Šiemet dokumentus socialinėms stipendijoms gauti studentai dar teikia savo aukštosioms mokykloms jų nustatyta tvarka ir terminais. Planuojama, kad jau nuo ateinančių metų, pradėjus veikti Studentų registrui, Fondas visiškai perims socialinių stipendijų administravimą.

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Stipendija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką