Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 12d. 07:59

„Sodra“ skolinasi iš smulkiųjų

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“
Prieš Naujuosius metus kai kurių smulkių įmonių savininkai nustėro savo sąskaitose pasigedę pinigų. Paaiškėjo, kad juos nuskaitė „Sodra“. Verslininkai neabejoja, jog fondo teritoriniai skyriai taip siekė pagerinti savo finansinius rodiklius, o „Sodros“ atstovas tikina, kad tai tėra nesusipratimas.

Kaunietė Violeta įmonės sąskaitoje pasigedo apie 2 tūkst. litų. „Patikrinusi atliktas operacijas įsitikinau, kad šitaip savavaliavo ne kas kitas, o „Sodra“. Pinigai buvo nuskaityti neteisėtai, nes visus mokesčius jau buvome sumokėję, – piktinosi verslininkė. – Mūsų buhalterė paskambino į “Sodros„ skyrių norėdama išsiaiškinti, kodėl taip padaryta. Atsiliepusi fondo darbuotoja tik kažką sumurmėjo ir pažadėjo pinigus grąžinti. Mano įmonė nedidelė, mums tie 2 tūkst. litų – dideli pinigai. Esu girdėjusi, kad taip “Sodra„ skolinasi pinigų be palūkanų.“

Apie panašų įvykį, kai „Sodros“ darbuotojai, iš anksto neįspėję, nuskaitė pinigus iš šeimos įmonės sąskaitos, LŽ papasakojo ir vilnietė Loreta. „Iš sąskaitos buvo nuskaityti visi joje buvę pinigai, nors iki galutinio termino, kai galima sumokėti įmokas, dar buvo likę nemažai laiko. Negana to, nuskaityta suma buvo dukart didesnė, nei būtų tekę mokėti“, – piktinosi moteris.

Ji kartu su vyru nuvyko į „Sodros“ skyrių aiškintis situacijos ir sužinojo, kad didesnė suma buvo nuskaičiuota iškart už visus 2010 metus. „Mums pareiškė, kad už tuos metus vis tiek reikės mokėti. Žinoma, mes to perviršio nepalikome ir paprašėme grąžinti. Tačiau juos atgal į sąskaitą žadėjo pervesti tik per 10 darbo dienų. Tačiau tų pinigų tebelaukiame. Manau, kad tai daroma sąmoningai, nes tokiu būdu surinkus mokesčių metinis trūkumas atrodo mažesnis. O pinigus verslininkams grąžins tik sudarę ir pateikę metines ataskaitas. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu“, – apmaudo neslėpė sostinės gyventoja.

Tačiau „Sodros“ atstovai įrodinėja, kad tai nėra sistema, o tik pavieniai atvejai. Anot fondo Komunikacijos skyriaus vedėjo Algirdo Meškausko, Lietuvoje yra 48 teritoriniai skyriai ir atsakyti už kiekvieną „Sodros“ darbuotojo veiksmą valdybai yra labai sunku. „Reikėtų kiekvieną konkretų atvejį nuodugniai aiškintis, – LŽ sakė A.Meškauskas. – Gal buvo taip, kaip minėjote, o gal ir kitaip. Juk teritoriniuose skyriuose mūsų darbuotojai dirba su konkrečiais draudėjais, kurių situacija nėra vienoda. Norint tiksliai pakomentuoti šią situaciją, reikėtų žinoti nusiskundimus pateikusių ūkio subjektų duomenis. Tačiau tai tikrai nėra visuotinis reiškinys, veikiau pavieniai nesusipratimai.“

Priminsime, kad Vyriausybė prieš Naujuosius metus „Sodrai“ nutarė paskolinti iki 1,353 mlrd. litų pirmajam 2010-ųjų pusmečiui finansuoti. Šią paskolą „Sodra“ turės pradėti grąžinti 2017 metais, baigti – 2019-ųjų pabaigoje. Tačiau už šią paslaugą „Sodra“, arba visi dirbantieji, turės mokėti ir 7,801 proc. dydžio metines palūkanas. „Sodra“ prognozuoja, kad šiemet jos išlaidos viršys pajamas 2,707 mlrd. litų. Numatoma gauti 9,886 mlrd. litų pajamų, išleisti – 12,593 mlrd. litų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Sodra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

26:55
01:14
01:25

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką