Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sodrai“ įtarimų sukėlė daugiau nei 1000 motinystės pašalpų gavėjų

Taupyklė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaruoju metu žiniasklaidoje ypatingai daug dėmesio skiriama piktnaudžiavimo motinystės (tėvystės) pašalpomis temai.

Tai rimta problema, kuriai tiek „Sodros“, tiek ir teisėsaugos specialistai skiria daug pastangų, siekdami užtikrinti, kad motinystės (tėvystės) pašalpos būtų skiriamos teisėtai. Todėl „Sodros“ inicijuojami tyrimai dėl galimo piktnaudžiavimo pašalpomis neturėtų būti vertinami kaip būsimųjų tėvų persekiojimas, teigiama pranešime spaudai.

Per 2008 m. ir 2009 m. I ketvirtį Fondo valdybos teritoriniai skyriai iš viso paskyrė virš 33 tūkst. motinystės (tėvystės) pašalpų. Iš jų 1110 atvejų Fondo valdybos teritoriniams skyriams sukėlė įtarimų (3,3 proc.). Tačiau ikiteisminis tyrimas pradėtas tik dėl 250 atvejų, kas sudaro tik 0,76 proc. visų motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų skaičiaus.

Atkreipiame dėmesį, kad „Sodra“, nagrinėdama dokumentus dėl galimo piktnaudžiavimo pašalpomis, situaciją aiškinasi ne tiesiogiai su pašalpos gavėju (mama ar tėčiu), bet su darbdaviu. Darbdavys yra atsakingas už laiku apskaičiuotas ir sumokėtas socialinio draudimo įmokas bei teisingų duomenų pateikimą apie apdraustuosius asmenis. Tik nuo darbdavio priklauso, kokie apdraustojo duomenys deklaruojami „Sodrai“. Jeigu asmeniui kyla įtarimas, visą informaciją apie save (draudžiamąsias pajamas, išmokas (pašalpas), įmokas ir t.t.) jis gali gauti Fondo valdybos teritorinio skyriaus specialistui pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba „Sodros“ internetiniame puslapyje www.sodra.lt/ Elektroninės Valdžios Vartų portale.

Tik teisėsaugos institucijoms priėmus sprendimą dėl motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimo sustabdymo, nutraukimo ar laikino nuosavybės teisės į pašalpą apribojimo, Fondo valdybos teritoriniai skyriai priima atitinkamus sprendimus. Visais atvejais, kai dėl paties darbo fakto nekyla jokių abejonių, toliau yra mokama minimali pašalpa (trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų). Nepasitvirtinus įtarimams (pagal teisėsaugos institucijų išvadas), visoms mamoms išmokamos susidariusios pašalpų nepriemokos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką