Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sodros“ biudžeto skylė – šiek tiek mažesnė už prognozuotą

Liūdesys
123rf.com nuotr. / „Sodros“ biudžeto deficitas pernai mažėjo 448 mln. Lt
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį posėdžiavusi Valstybinio socialinio draudimo fondo taryba patvirtino 2013 m. Valstybinio socialinio draudimo fondo konsoliduotųjų ataskaitų rinkinį.

„Įstatymu tvirtinant praėjusių biudžetą dėl objektyvių priežasčių buvo prognozuotas jo deficitas. Vis dėlto realiai jis buvo beveik puse milijardo litų mažesnis. Tokį rezultatą lėmė padidėjusios draudėjų įmokos, didesni darbuotojų atlyginimai ir geresnis pačios „Sodros“ darbas“, – sako Laisvūnas Bartkevičius, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras.

Ataskaitų duomenimis, pernai fondo pajamos buvo 9,99 mlrd. Lt – t.y. 3,3 proc. (315,4 mln. Lt) didesnės nei buvo patvirtintos biudžeto rodiklių įstatyme.

Praėjusių metų išlaidos buvo 11,23 mlrd. Lt – t.y. 1,2 proc. (132,9 mln. Lt) mažesnės nei buvo nustatyta. Dėl to „Sodros“ deficitas buvo 448,3 mln. Lt už planuotą deficitą.

Valstybinio socialinio draudimo fondo konsoliduotųjų ataskaitų rinkinį sudaro Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinys ir Valstybinio socialinio draudimo fondo konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio. Patvirtinus tarybai jie dar bus teikiami tvirtinti Vyriausybei, o vėliau – Seimui.

Valstybinio socialinio draudimo fondo tarybą sudaro 15 narių, atstovaujančių apdraustųjų interesus ginančioms organizacijoms, darbdavių organizacijoms bei valstybės institucijoms.

Taryba teikia siūlymus dėl socialinį draudimą reglamentuojančių teisės aktų ir jų projektų, nagrinėja draudėjų prašymus atidėti socialinio draudimo įmokų skolų ar delspinigių, viršijančių 100 tūkst. Lt, mokėjimą, teikia išvadą dėl Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto projekto, metinių konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką