Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 9d. 17:04

Šokiruojanti statistika: Lietuvos mokytojai gauna mažiausius atlyginimus visoje Europoje

Pedagogai mitingą surengė piktindamiesi mažėjančiu finansavimu
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pedagogai nuolat reikalauja kelti algas.

Lietuvoje maksimalus mokytojo atlyginimas yra mažesnis nei Rumunijoje, dvigubai mažesnis nei Turkijoje, dešimt kartų mažesnis nei Austrijoje ar Olandijoje ir dvidešimt kartų mažesnis nei Liuksemburge. Tokią šokiruojančią statistiką pateikia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

„Čia turbūt pats liūdniausias kada nors mano pieštas grafikas“, – feisbuke parašė žinomas ekonomistas.

N.Mačiulis, remdamasis „Eurydice“ duomenimis, palygino maksimalius mokytojų atlyginimus (be priedų, iki mokesčių) skirtingose Europos valstybėse.

Statistika iš tiesų šokiruoja. Lietuva yra ne tik paskutinėje vietoje pagal mokytojų atlyginimus, bet šalį netgi lenkia tokios valstybės kaip Rumunija, Vengrija, Turkija. Kitaip tariant, mažiau ekonomiškai išsivysčiusios valstybės.

„Valstybės gebėjimas pritraukti pačius gabiausius, kvalifikuočiausius asmenis siekti mokytojo karjeros yra labai svarbus. Dėl to daugelyje pasaulio valstybių mokytojams yra mokami labai aukšti atlyginimai.

Čia Lietuva išsiskiria, kad Lietuvoje mokami žemi atlyginimai. Ne šiaip žemi, bet itin žemi. Pagal ekonominį išsivystymą tiek Turkija, tiek Kroatija, tiek kitos valstybės yra daug prasčiau išsivysčiusios ir neturtingesnės, nei Lietuva. Bet Turkija, pavyzdžiui, sugeba mokėti dvigubai didesnius atlyginimus“, – 15min sakė N.Mačiulis.

Iš diagramos matyti, kad dosniausius atlyginimus gauna Liuksemburge dirbantys mokytojai. Taip pat geros algos mokamos Nyderlandų, Austrijos, Vokietijos, Airijos, Kipro, Danijos, Belgijos mokytojams.

Kaimynai estai taip pat lenkia Lietuvą maždaug 3 tūkst. eurų per metus. 

N.Mačiulio inf./Mokytojų atlyginimai Europoje
N.Mačiulio inf./Mokytojų atlyginimai Europoje. Diagramoje nepavaizduoti Latvijos ir Bulgarijos atlyginimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką