Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 2d. 10:47

Sostinės taryba nustatydama naujus žemės mokesčio tarifus siekia, kad mokestis gyventojams ir verslui nesikeistų

Žemės sklypas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Žemės sklypas

Vilniaus miesto savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje pradės svarstyti klausimą dėl žemės mokesčių nustatymo sostinėje. Seimo priimtas naujas Žemės mokesčio įstatymas įpareigoja savivaldybių tarybas šio mokesčio tarifą nustatyti iki metų pabaigos. Įstatymas leidžia tarybai nustatyti iki 4 proc. tarifą nuo žemės sklypo rinkos vertės. Šiuo metu galioja 1,5 proc. žemės mokesčio tarifas nuo indeksuotos mokestinės vertės.

„Pagrindinis principas, kuriuo vadovaujamės nustatydami žemės mokestį, kad gyventojams ir verslui įmokų dydis, kiek tai leidžia įstatymas, iš esmės nesikeistų. Remiantis įstatymu, mokestis bus skaičiuojamas nuo rinkos vertės, tad mokesčio dydis gali skirtis priklausomai nuo to, kaip sklypas vertinamas rinkoje“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Tarybai teikiamame sprendime numatyta, kad gyvenamosios žemės sklypams Vilniuje būtų taikomas 0,3 proc. tarifas. Šiek tiek didesnis tarifas – 0,4 proc., – būtų taikomas komercijai, pramonei ir sandėliavimui naudojamai žemei. Šie tarifai būtų skaičiuojami nuo sklypo rinkos vertės.

„Tam tikrai žemei, kuri yra nėra prižiūrima, yra apleista arba joje yra griautinų pastatų planuojama nustatyti didesnį – 3 proc. tarifą nuo sklypo rinkos vertės. Taip siekiama, kad mokestį pradėtų mokėti ir tie, kurie iki šiol jo išvengdavo, neprižiūri ir nenaudoja savo žemės“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Finansų departamento direktorius Vygintas Jakas.

Tarybai patvirtinus naujuosius Žemės mokesčio tarifus, jie įsigaliotų nuo 2013 metų. Kartu įsigalios ir nenaudojamos žemės nustatymo tvarka, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką