E.Musko kompanija pranešė, kad šeši erdvėlaivio varikliai vienas po kito išsijungė, o ryšys su nutrūko po 8 minučių ir 30 sekundžių skrydžio.
Paskutiniai iš erdvėlaivio gauti duomenys rodė 90 mylių (146 km) aukštį ir 13 245 mylių per valandą (21 317 km/h) greitį.
Erdvėlaivis buvo paleistas iš Teksaso JAV ir turėjo skristi per Meksikos įlanką, panašiai kaip ir ankstesniuose bandomuosiuose skrydžiuose.
„SpaceX“ įkėlė į jį 10 netikrų palydovų, kad galėtų juos paleisti. Tai buvo pirmasis atnaujinto erdvėlaivio skrydis su bandomuoju kroviniu, bet be įgulos.
„Iš tikrųjų praradome bet kokį ryšį su transporto priemone“, – komentavo "SpaceX" komunikacijos direktorius Danas Huotas.
„Reuters“ nufilmuotame vaizdo įraše buvo matyti oranžiniai šviesos rutuliai, sklindantys per dangų virš Haičio sostinės Port o Prenso, palikdami dūmų pėdsakus.
Pasak „Reuters“ liudininko, Majamio tarptautiniame oro uoste kai kurie skrydžiai buvo sustabdyti. Dešimtys komercinių skrydžių buvo nukreipti į kitus oro uostus arba pakeistas kursas, kad būtų išvengta galimų nuolaužų, remiantis skrydžių įrašais iš stebėjimo svetainės „FlightRadar24“.
Federalinė aviacijos administracija, reguliuojanti privataus paleidimo veiklą, pranešė, kad trumpam sulėtino ir nukreipė lėktuvus aplink zoną, kurioje krinta kosminės šiukšlės, tačiau nuo to laiko normali veikla buvo atnaujinta.
Ši misija buvo septintasis „SpaceX“ bandymas paleisti raketą „Starship“ nuo 2023 m., kai E.Muskas stengėsi sukurti milijardus dolerių vertės raketą, galinčią nugabenti žmones ir krovinius į Marsą, palydovų partijas į Žemės orbitą.