TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialistai: žmonių požiūris į daugiabučių atnaujinimą vis gerėja

Daugiabučių renovacija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Daugiabučių modernizavimas
0
A A

Specialistai teigia, kad pradėjus veikti 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamai Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai, renovacijos procesas nėra toks ilgas, sudėtingas ir brangus, kaip daug kam gali atrodyti. Pastebima, kad tai įvertina ir žmonės – specialistai teigia, kad gyventojų požiūris į daugiabučių atnaujinimą keičiasi teigiama linkme.

Tiesa, Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Būsto skyriaus vedėja Elvyra Radavičienė teigia, kad žmonių aktyvumas galėtų būti ir didesnis. „Deja,  kaimyninės Estijos ir mūsų daugiabučių namų gyventojų požiūriai dar smarkiai skiriasi. Daugiabučių namų modernizavimui taikomi labai panašūs modeliai, tik Estijoje lengvatiniai kreditai siekia 4,5 proc. ir netaikoma jokia papildoma valstybės parama, net ir nepasiturintiems gyventojams, o modernizavimo procesas  kur kas aktyvesnis“, – teigia specialistė.

Anot jos, pagrindinė priežastis, dėl kurios gyventojai nerodo didesnio aktyvumo investuoti į būsto modernizavimą, yra  sunki ekonominė situacija, didelis nedarbo lygis ir neužtikrintas rytojus.
E.Radavičienė sako, jog labai svarbus gyventojų supratimas, kad namas visumoje, ne tik butas, priklauso visiems ir rūpintis juo, prižiūrėti, skirti reikiamus finansinius resursus reikia visiems kartu.

„Dalyvavimas Daugiabučių namų atnaujinimo procese pagrįstas bendra būsto savininkų valia ir siekiu gerinti savo gyvenimo kokybę, įgyvendinti efektyvias energiją taupančias priemones bei sumažinti mokėjimus už šildymą“, – teigia E.Radavičienė.

Ji sako, kad paskatinti gyventojus imtis modernizavimo darbų turėtų ir suvokimas, kad anksčiau ar vėliau  teks tą padaryti, o šiuo metu yra itin palankios Programos finansavimo sąlygos, kurioms nėra lygių nei vienoje iš Europos Sąjungos šalių.

Logotipas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką