Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Spirituoto vyno prekyba sumažėjo 80 procentų

Padidėjus akcizams, labiausiai smuko spirituoto vyno prekyba, rodo statistika. 2017 metų kovo mėnesį Lietuvoje padidinus akcizus vynui, kaip rodo Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys, labiausiai dėl to krito spirituoto vyno rinka, taip pat žymiai sumenko natūralaus vyno ir stipriųjų gėrimų realizacija.
Pigus vynas
Pigus vynas / Jurgitos Lapienytės nuotr.
Temos: 2 Akcizas Vynas

„Akcizai augo nuo kovo 1 dienos, atitinkamai šį mėnesį pradėjo kilti alkoholinių gėrimų kainos, todėl, norėdami įvertinti akcizų pokyčio poveikį, turėtume nagrinėti pardavimus nuo 2017 metų kovo 1 dienos“, – teigia R. Apulskis.

Pavyzdžiui spirituoto vyno rinka krito 80 proc. Daugiau nei trečdaliu krito natūralių vynų, sidro ir stipriųjų gėrimų realizacija. Tuo metu alaus rinkos kritimas po akcizų padidinimo siekė tik 24 proc.

„Akivaizdu, kad didžiausią nuostolį patyrė vyno rinka. Tokį pokytį lėmė tai, jog šiai gėrimų kategorijai nuo kovo mėnesio akcizai buvo padidinti labiausiai“, – sakė Legalaus verslo aljanso vadovas Romas Apulskis.

Pasak jo, šie pokyčiai nėra galutiniai, norint objektyviai juos įvertinti, reikėtų sulaukti kovo mėnesio ir nagrinėti bent jau 12 mėnesių duomenis. Legalaus verslo aljanso vadovas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad dėl įsigaliojusių naujų alkoholio draudimų rinka toliau mažėja, todėl reikėtų vertinti tendencijas, o ne fiksuoti įvykusius pokyčius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius