TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sprendimas dėl euro įvedimo priimtas – Lietuva taps 19-ąja euro zonos nare

Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Lietuva gali įsivesti eurą nuo 2015 metų sausio 1-osios. Galutinį sprendimą dėl Lietuvos priėmimo į euro zoną trečiadienį paskelbė Briuselyje posėdžiavusi Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų taryba.

A.Butkevičius trečiadienį Briuselyje pasveikino naująjį Europos Komisijos (EK) pirmininką Jeaną Claude‘ą Junckerį su naujomis pareigomis ir pasidžiaugė Lietuvai svarbiu sprendimu dėl Lietuvos narystės euro zonoje, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

„Euro atėjimą vertiname ne tik kaip ekonominio saugumo garantą, bet ir galimybę siekti savo valstybėje didesnio finansinio stabilumo, toliau tvariai ir harmoningai plėtoti ekonomiką. Tai reiškia naujų darbo vietų kūrimą, gyventojų pajamų augimą, stiprėjantį valstybės konkurencingumą“, – pranešime spaudai sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Tai reiškia naujų darbo vietų kūrimą, gyventojų pajamų augimą, stiprėjantį valstybės konkurencingumą

Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, Lietuvos narystė euro zonoje – tai dėsningas valstybės raidos etapas.

„Beveik dešimtmetį, nuo pat narystės Europos Sąjungoje pradžios, Lietuva ėjo į šį tikslą, reformuodama ekonomiką, stiprindama finansų sistemą, kartu kurdama patikimos ir drausmingos šalies įvaizdį tarptautiniu mastu. Tuos darbus atsakingai tęsime ir būdami euro zonos nariais, kartu sieksime dalytis savo gerąja patirtimi bei išnaudoti Ekonominės ir pinigų sąjungos privalumus“, – pranešime sakė R.Šadžius.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pabrėžė, kad jau po kelių mėnesių įžengdama į euro zoną, Lietuva prisijungs ir prie Bankų sąjungos bei bendrojo priežiūros mechanizmo.

„Tai reiškia ne tik papildomus saugiklius, bet ir papildomas garantijas šalyje veikiantiems bankams, kurie, jei susidurtų su laikinais sunkumais, turėtų galimybę pasinaudoti Europos centrinio banko finansiniais ištekliais. Šie veiksniai dar labiau sustiprins šalies finansų sistemą, jos patikimumą, o tai svarbu ir pačioms finansų institucijoms, ir jų klientams“, – sakė V.Vasiliauskas.

Plakatas – jau nuo ryto 

Trečiadienį Briuselyje ant vieno iš Europos Komisijos pastatų jau nuo ryto kabėjo plakatas „Sveikiname euro įvedimo proga, Lietuva!“.

Oficialaus paskelbimo apie euro įvedimą nesulaukė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė – naujiena pasidžiaugė „Twitter“ tinkle.

Grybauskaitė

Banknotai keliaus iš užsienio

Birželio viduryje Lietuvos monetų kalykla nukalė pirmąsias lietuviškas euro monetas. Dabar, gavusi palaiminimą iš Europos, monetas pradės kalti masiškai.

Apskaičiuota, kad Lietuvai reikės 370 mln. vienetų eurų.

Kiekviena eurą įsivedusi valstybė turi teisę išleisti apyvartinių eurų monetų, kurių viena pusė yra vienoda visoms šalims (bendroji pusė), kita – skirtinga (nacionalinė pusė).

Banknotų Lietuva nespausdins. Euro banknotai yra vienodi visose euro zonos valstybėse. Pirmuosius reikalingus banknotus Lietuva skolinsis iš kitų centrinių bankų ir skraidins juos į Lietuvą. Iš kur bus skraidinami pinigai, nėra atskleidžiama dėl saugumo.

R.Šadžius: trečiadienio Briuselio sprendimas dėl euro – nebeatšaukiamas

Europos Sąjungos (ES) Tarybai trečiadienį priėmus galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, procesas bus nebeatšaukiamas, teigia finansų ministras.

„Šis momentas mums bus labai svarbus einant į euro zoną – tai yra paskutinis štrichas, paskutinis formalus sprendimas. Europos Sąjungos Taryba paskelbs nebeatšaukiamą litų keitimo į eurus kursą, ir tai reikš, kad viskas, euras Lietuvoje jau yra“, – interviu LRT radijui antradienį sakė finansų ministras.

Pasak jo, trečiadienio sprendimas reikš, kad Lietuva užverčia ilgą lito istorijos puslapį.

„Litas mūsų istorijoje suvaidino labai sėkmingą vaidmenį, sustabdant hiperinfliaciją ir stabilizuojant šalies ekonomiką. Dėl to mes turime būti dėkingi savo valiutai. Su litu praėjo geriausi mano gyvenimo metai, bet tikiuosi, jog aš ne vienas puikiai suprantu – reikia eiti toliau, pereiti į kitą kokybinį lygį ir buvimas euro zonoje Lietuvai, Lietuvos ekonomikai, bendruomenei, visuomenei, yra kitas egzistencijos lygmuo“, – sakė R.Šadžius.

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką