Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 14d. 08:36 , atnaujinta: 2017 lapkričio 14d. 09:25

„Standard & Poors“ paskelbė apie Venesuelos „dalinį nemokumą“

Venesuelos bolivarai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Venesuelos bolivarai

Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poors“ paskelbė apie Venesuelos „atrankinį įsipareigojimų nevykdymą“, nes šalis nesugebėjo supirkti obligacijų už 200 mln. JAV dolerių.

„Standard & Poors“ tapo pirmąja reitingų agentūra, priėmusia tokį sprendimą.

Agentūra skelbia, kad sprendimas buvo priimtas po trisdešimties dienų pereinamojo laikotarpio, kuris buvo skirtas išpirkti dviejų emisijų obligacijas.

„Mes sumažinome dviejų emisijų reitingus iki D (nemokumas) ir sumažinome šalies ilgalaikio skolinimosi užsienio valiuta reitingą iki SD (atrankinis nemokumas)“, – pranešė „Standard & Poors“.

Reitingų agentūros sprendimas buvo priimtas tuo metu, kai Venesuelos vyriausybės atstovai Karakase susitiko su tarptautiniais kreditoriais, tačiau nepasiūlė konkretaus 150 mlrd. JAV dolerių siekiančių skolų restruktūrizavimo plano.

Susitikimo dalyviai agentūrai AFP sakė, kad vyriausybės atstovai ketina sudaryti darbo grupes įvertinti trumpalaikius ir vidutinio laikotarpio persiderėjimo dėl skolų pasiūlymus, tačiau detalių nepateikė.

„Labai tikėtina, kad mes laikytume bet kokį Venesuelos skolos restruktūrizavimą pradelstos skolos mainais, kas prilygtų nemokumui, atsižvelgiant į itin ribotą išorinį likvidumą“, – nurodė „Standard & Poors“.

„Be to, mūsų nuomone, dėl JAV taikomų sankcijų Venesuelai ir jos vyriausybės nariams derybos su obligacijų turėtojais bus ilgos ir sunkios“, – pripažino agentūra.

Be dviejų minėtų obligacijų emisijų, kurių Venesuela neišpirko, šalis dar turi išpirkti keturias kitas emisijas, tačiau joms dar taikomas trisdešimties dienų pereinamasis laikotarpis, pažymėjo „Standard & Poors“.

Agentūros teigimu, šių emisijų reitingas irgi bus sumažintas iki D, jeigu obligacijos nebus išpirktos laiku. Jų vertė iš viso siekia 420 mln. JAV dolerių.

Pirmadienį posėdžiavęs Venesuelos kreditorių komitetas atidėjo sprendimo priėmimą dėl to, ar šalies valstybinė naftos kompanija PDVSA yra pripažįstama nemokia. Kreditoriai ketina susitikti su Venesuelos atstovais dėl skolų restruktūrizavimo.

Visgi manoma, kad nemokumo paskelbimas yra beveik neišvengiamas, nes finansinių sunkumų patirianti Venesuela sunkiai gali aptarnauti 150 mlrd. JAV dolerių skolą.

Tarptautinės apsikeitimo sandorių ir išvestinių finansinių priemonių asociacijos komitetas sutarė susitikti antradienį ir tęsti diskusiją. Susitikimo metu bus nuspęsta, ar nuo Venesuelos nemokumo apsidraudę investuotojai gali atgauti savo lėšas pagal kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorius.

Prezidento Nicolaso Maduro vyriausybė sušaukė pirmadieninį kreditorių susitikimą aptarti PDVSA ir pačios vyriausybės skolų restruktūrizavimą. Tačiau tokį susitarimą komplikuoja Jungtinių Valstijų Venesuelai taikomos sankcijos, kurios draudžia bet kuriam Amerikos piliečiui ar bankui pirkti Venesuelos obligacijų.

Venesuelos kreditorių komitetas, kuriam priklauso 15 finansų firmų atstovai, Niujorke susitiko aptarti, ar jau galima konstatuoti, kad PDVSA yra nemoki. Komitetas gavo papildomos informacijos, tačiau vis dar svarsto PDVSA statusą.

N.Maduro vyriausybė žadėjo lapkričio 2 d. PDVSA obligacijų turėtojams sumokėti 1,2 mlrd. JAV dolerių, tačiau iki šiol neaišku, ar šios lėšos pasiekė kreditorius. Dėl to grupė investuotojų praėjusią savaitę paprašė kreditorių komiteto priimti sprendimą dėl nemokumo, kad jie galėtų susigrąžinti lėšas pagal kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorius.

Apie 70 proc. Venesuelos obligacijų turėtojų yra iš Šiaurės Amerikos. Didelė dalis skolų taip pat priklauso Kinijai ir Rusijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Venesuela
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką