Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradedamas įgyvendinti nedarbo mažinimo 87,9 mln. litų vertės projektas

Darbininkai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Darbininkas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos darbo birža ir Europos socialinio fondo agentūra pasirašė trišalę finansavimo ir administravimo sutartį, pagal kurią bus pradėtas įgyvendinti 87,9 mln. litų vertės projektas, skirtas nedarbui mažinti ir žmonių užimtumui didinti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai, kad šios lėšos bus panaudotos darbo užmokesčio subsidijoms, dalyvių mokymo stipendijoms, mokymo paslaugoms, apgyvendinimui, taip pat bus apmokamos dalyvių kelionės į darbą ar mokymus kitame rajone, sveikatos patikrinimo išlaidos.

Neabejojama, kad naujasis projektas taip pat atliks labai svarbų vaidmenį mažinant nedarbą. Jame dalyvausiantys darbdaviai galės išsaugoti bei sukurti daugiau naujų darbo vietų ir už tai gauti lengvatų, o darbo neturintys žmonės – įsidarbinti ir būti tikri, kad turės pragyvenimo šaltinį.

Šiam projektui dar gegužės mėnesį žalią šviesą įjungė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas. Jį įgyvendinant bus užtikrintas liepos mėnesį besibaigiančio analogiško projekto, kurį koordinuoja Lietuvos darbo birža (LDB), tęstinumas. Tokiu būdu pratęsti besibaigiantį projektą nuspręsta įvertinus gerus jo rezultatus – stabilėjantį ir mažėjantį nedarbo lygį, augantį įsidarbinančių, kad ir laikinai, žmonių skaičių, darbdavių aktyvumą steigiant subsidijuojamas darbo vietas, aktyvėjantį konkurencingumą darbo rinkoje. 

Neabejojama, kad naujasis projektas taip pat atliks labai svarbų vaidmenį mažinant nedarbą. Jame dalyvausiantys darbdaviai galės išsaugoti bei sukurti daugiau naujų darbo vietų ir už tai gauti lengvatų, o darbo neturintys žmonės – įsidarbinti ir būti tikri, kad turės pragyvenimo šaltinį.

Savaime suprantama, šis projektas yra viena iš daugelio priemonių, skirtų kovai su nedarbu. Siekiant suvaldyti nedarbo augimą, būtina išnaudoti kuo daugiau galimybių, o viena iš jų – pasinaudoti Europos socialinio fondo teikiamomis galimybėmis ir įgyvendinti užimtumą skatinančius projektus.  

Numatoma, kad birželio mėnesį prasidėjęs projektas bus baigtas įgyvendint iki 2011 m. pabaigos. Planuojama, kad per šį laikotarpį į įvairias aktyvias darbo rinkos programas bus įtraukta virš 17 tūkst. žmonių: apie 10 tūkst. papildomai darbo rinkoje remiamų bedarbių galės būti įdarbinti subsidijuojant, beveik tūkstančiui bus padėta įsidarbinti darbo rotacijos būdu, daugiau kaip 6 tūkst. žmonių bus sudarytos galimybės persikvalifikuoti ar įgyti naujų profesinių žinių, per 500 ieškančių darbo asmenų bus padėta įsidarbinti remiant jų teritorinį judėjimą. 

Darbo užmokesčio subsidijoms bus skirta 45,5 mln. litų, o profesiniam mokymui – virš 18 mln. litų.  Taip pat šiomis lėšomis bus apmokamos dalyvių kelionės į darbą ar mokymus kitame rajone (5,95 mln. litų), sveikatos patikros išlaidos (50 tūkst. litų) ir mokymo stipendijos (17 mln. litų).

Projektą įgyvendins Lietuvos darbo birža pagal Europos Socialinio Fondo finansuojamą 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Ieškančių darbo asmenų integracija į darbo rinką“. Pagal šią priemonę 2007–2010 m. laikotarpiu jau įgyvendinti 2 projektai (25,7 mln. litų vertės). Šiuo metu dar vykdomi 4 projektai, skirti aktyvioms darbo rinkos priemonėms, kurių bendra verte 335,9 mln. litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką