Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 15d. 13:45

Statistikos departamentas sausį prognozuoja nulinę infliaciją

infliacija
infliacija

Pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota infliacija 2014 m. sausio mėnesį, palyginti su 2013 m. gruodžio mėnesiu, gali sudaryti 0 procento, prognozuoja Lietuvos statistikos departamentas.

Metinė infliacija sausio mėnesį, tikėtina, gali siekti 0,3 procento, o vidutinė metinė – 1 procentą (gruodžio mėnesį užfiksuota metinė infliacija buvo 0,5 proc., o vidutinė metinė – 1,2 proc.).

Tikėtina, kad didžiausią įtaką infliacijai sausį turės kelios labiausiai kintančios prekių ir paslaugų grupių kainos. Prognozuojamas maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų prekių grupės kainų didėjimas. Taip pat nežymiai gali didėti būsto išlaikymo, vandens, dujų ir kito kuro kainos. Tačiau jų brangimą tikėtina kompensuos pingantys, dėl žiemos kolekcijų išpardavimų, drabužiai ir avalynė.

Šiek tiek gali mažėti transporto grupės prekių ir ryšio paslaugų kainos. Kitų prekių ir paslaugų grupių kainos, tikėtina, reikšmingai nekis ir turės nedaug įtakos SVKI dinamikai.

2013 m. labiausiai mažėjo ryšio paslaugų kainos, o labiausiai didėjo restoranų ir viešbučių kainos. 2013 m. drabužių ir avalynės prekių, taip pat transporto paslaugų grupių kainos pasižymėjo didžiausiais svyravimais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką