Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statistikos departamentas: tikėtina, kad mėnesinė infliacija sudarys 0,3, metinė – 2,9 proc.

Finansai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Finansai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota infliacija 2012 m. balandžio mėn., palyginti su kovo mėn., gali sudaryti 0,3 procento, prognozuoja Lietuvos statistikos departamentas.

Metinė infliacija balandžio mėn., tikėtina, gali siekti 2,9, o vidutinė metinė – 4,1 procento. (Kovo mėn. užfiksuota metinė infliacija buvo 3,7, o vidutinė metinė – 4,2 procento.)

Tikėtina, kad didžiausią įtaką balandžio mėn. infliacijai turės dėl brangstančių degalų didėjančios transporto prekių grupės kainos. Daugelio metų patirtis rodo, kad infliaciją balandžio mėnesį taip pat gali didinti kovo–balandžio mėn. pristatomų naujų pavasario drabužių ir avalynės kolekcijų kainos. Prognozuojamas maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainų kilimas taip pat gali daryti reikšmingą įtaką infliacijai. Kitų prekių ir paslaugų grupių kainos, tikėtina, reikšmingai nekis ir neturės daug įtakos SVKI dinamikai.

Nuo 2011 m. sausio mėn. sparčiausiai augo būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro kainos. Drabužių ir avalynės kainos, kaip paprastai, svyravo dėl sezoniškumo. Transporto prekių ir paslaugų kainos augo labiau nei kitų vartojimo prekių ir paslaugų kainos ir viršijo bendrą kainų lygį.

Prognozuojama balandžio mėn. infliacija SVKI tendencijos nepakeis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką