Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statybininkai prašo duoti darbo

Sustojus statybų sektoriui, statybininkai su viltimi laukia valstybės užsakymų.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Sustojus statybų sektoriui, statybininkai su viltimi laukia valstybės užsakymų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Statybų įmonės viliasi daugiau darbų iš valdžios ir tikisi, jog Vyriausybė paspartins būsto renovacijų programą bei padidins valstybinių užsakymų. Kitaip, darbų sąstingį patiriantis statybų verslas, tikina, kad be valdžios įsikišimo šis sektorius gali atsidurti ant išnykimo ribos.

Nemenkus sunkumus, sustojus statybų bumui, patiria tiek didžiosios, tiek mažesnės statybų įmonės. Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Adakras Šeštakauskas sako, kad statybų sektoriaus apimčių kritimas 2009 metais gali siekti 15-20 proc. Itin ryškiai augimas mažėjo paskutiniais 2008 m. ketvirčiais.

Pasak verslininkų, išgyventi sunkmetį labiausiai padėtų Vyriausybės investicinės programos ir spartesnis būsto renovacijos programos vykdymas, nes padėtis sudėtinga ir eksporto bei užsienio investicijų srityje.

„Eksporto perspektyvos šiuo metu ne kokios – tiek Vakarai, tiek Rytai taip pat patiria sunkmetį, tad itin didelių vilčių su užsieniu nesiejame. Tačiau ieškome alternatyvų vidaus rinkoje: šiemet turime mažiau su nekilnojamuoju turtu susijusių darbų ir stengsimės „atsigriebti“ imdamiesi apdailos, renovacijos projektų, rangos darbų“, – pasakojo „YIT Kausta“ generalinis direktorius Darius Vilkas.

Jo teigimu, anksčiau įmonė pati rinkdavosi klientus, o dabar situacija apsivertė aukštyn kojomis. „Tikimės, jog Vyriausybė taip pat dės pastangas: šiemet įvairiems valstybiniams pastatams remontuoti, taip pat investiciniams projektams Vyriausybė ketina skirti apie 1 mlrd. Lt“, – svarstė D.Vilkas.

Pasak „Eikos“ generalinio direktoriaus Roberto Dargio, visi vystomi objektai yra sustabdyti, todėl dabar dirbti galima arba su Europos Sąjungos lėšomis finansuojamais projektais, arba nedideliais privačiais užsakymai.

Užsakymų sumažėjo ženkliai. Sutarčių žmonės kol kas nenutraukinėja, bet rasti naujų darbų – be galo sunku. Sakė V.Magozejevas.

Didelį užsieniečių užsakymą turinti „Ranga IV“ taip pat laukia valstybės užsakymų.

„Pasirašėme sutartį su vokiečių kompanija „Nukem technologies“, kuri mums patikėjo Ignalinos atominės elektrinės reaktorių saugyklų statybos darbus. Tačiau leidimai pradėti statybą dar nėra gauti ir tikslios darbų pradžios nežinome“, – sakė įmonės rinkodaros direktorė Dita Purlienė.

Smulkiesiems kliuvo labiausiai

Vidutinės ir smuklios statybų įmonės teigia nežinančios, kaip teks išgyventi sunkmetį.

„Užsakymų sumažėjo ženkliai. Sutarčių žmonės kol kas nenutraukinėja, bet rasti naujų darbų – be galo sunku“, – sakė statybos ir remonto įmonės „Aiventra“ direktorius Vadimas Magozejevas.
Anot jo, kol kas aiškesnės strategijos, kaip išgyventi sunkmetį, įmonė neturi.

„Perspektyvos kol kas labai nekokios“, – sakė V.Magozejevas.

Pasak statybų ir remonto įmonės „Arkosta“ direktoriaus Mindaugo Paulausko, alternatyvių strategijų ieškoti jau vėlu ir didžiausia pagalba tokioje situacijoje būtų valstybiniai užsakymai.
„Persigrupuoti, imtis kitokios specializacijos – jau praeitas etapas, nes sustoję viskas – tiek statyba, tiek remontas, tiek apdaila ar renovacija. Visi laukiame būsto renovacijos programos. Ir 20 daugiaaukščių renovacija suteiktų nemažą stimulą sustojusiam statybų sektoriui“, – teigė M.Paulauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Statybos
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką