Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 20d. 11:02

Stebuklingas verslo planas – su apsukrių ir įtakingų geradarių pagalba

Reda Armalienė
„Facebook“ nuotr. / Reda Armalienė

Lazdijų rajono Šeštokų miestelyje gyvenanti Reda Armalienė galėtų būti sėkmės pavyzdžiu ne vienam verslo banginiui. Iki praėjusių metų rugsėjo tik iš socialinių pašalpų pragyvenusi daugiavaikė motina dabar yra uždarosios akcinės bendrovės direktorė, o jos vadovaujama firma laimi šimtatūkstantinius užsakymus iš Europos Sąjungos remiamų projektų. Moteris gali pasigirti verslo reikalų turinti su itin garsiomis bendrovėmis, kurios siejamos su ne mažiau garsiomis asmenybėmis.

Iki tol buvusi aktyvi Darbo partijos Lazdijų skyriaus narė (moteris praėjusią kadenciją kandidatavo į Lazdijų rajono savivaldybės tarybą), R.Armalienė pakeitė politines pažiūras ir šiuo metu yra Liberalų sąjūdžio Lazdijų skyriaus kandidatė būsimuose rinkimuose į Lazdijų rajono savivaldybės tarybą.

Tačiau čia pasaka apie Pelenę iš Šeštokų miestelio ir baigiasi. Nes ši istorija – ne apie neeiliniais verslo sugebėjimais apdovanotą buvusią grūdų sandėlio darbininkę, o apie tai, kaip turint įtakingus ir apsukrius giminaičius nepasikuklinti atsiriekti Europos Sąjungos paramos lėšų.

Paramos neskyrė

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Verslo rėmimo komisija bene pirmą sykį nuo savo veiklos pradžios neskyrė paramos vietos smulkiems verslininkams. Šis faktas tapo precedentu plačiau pasidomėti, kokia įmonė prašė valdžios paramos ir kodėl valdžia smulkiajam verslui Lazdijų rajone atsuko nugarą.

Šių metų lapkričio 11 dieną Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka savo įsakymu nurodė netenkinti Lazdijų rajono Šeštokų miestelyje registruotos UAB „Projektų valdymo agentūra“ prašymo ir nekompensuoti dalinio apmokėjimo už firmos dalyvavimą šių metų pavasarį, birželio mėnesį, Vilniuje vykusioje LITEXPO parodoje išlaidų – 1200 litų.

Į savivaldybę su prašymu kompensuoti maksimalią leistiną rėmimo sumą UAB „Projektų valdymo agentūra“ direktorė R.Armalienė kreipėsi šių metų spalio 14 dieną.

Pasak G.Salatkos, tokį įsakymą jis pasirašė, atsižvelgęs į Verslo rėmimo komisijos teiktą rekomendaciją. „Nesigilinau į šį prašymą ir jo detales ar aplinkybes, tiesiog rėmiausi kompetentingos Komisijos išvada ir rekomendacija“, – tvirtina Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius, konservatorius G.Salatka.

R.Armalienės vadovaujama bendrovė iš tiesų sumokėjo už ekspozicinį plotą parodoje – 4235 litus už 35 kvadratinius metrus, tačiau pati UAB „Projektų valdymo agentūra“ parodoje nedalyvavo.

Sumokėjo už svetimą firmą

Kaip paaiškėjo iš Verslo rėmimo komisijos pirmininko, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, Darbo partijos kandidato į Lazdijų rajono savivaldybės merus Arūno Bacevičiaus žodžių, patikrinus LITEXPO parodos dalyvių sąrašą, tokios UAB „Projektų valdymo agentūra“ ir su žiburiu nerasta.

Dar daugiau – po to, kai principingasis komisijos pirmininkas paprašė iš LITEXPO paaiškinimo dėl UAB „Projektų valdymo agentūra“, paaiškėjo, kad ši įmonė visgi turėjo reikalų su LITEXPO organizatoriais.

Kaip matyti iš Lietuvos parodų ir kongresų centro „LITEXPO“ projektų vadovės Indrės Reimorienės rašto Lazdijų rajono savivaldybės administracijai, R.Armalienės vadovaujama bendrovė iš tiesų sumokėjo už ekspozicinį plotą parodoje – 4235 litus už 35 kvadratinius metrus, tačiau pati UAB „Projektų valdymo agentūra“ parodoje nedalyvavo.

Iš kur ir vardan ko toks dosnumas iš bedarbės įkurtos įmonės, kuri net įmonės steigimo dokumentams pinigų prašė iš Lazdijų rajono savivaldybės, o pastaroji iš tos pačios Verslo rėmimo programos skyrė 500 litų? O kur dar steigiamasis bendrovės kapitalas, ne mažesnis nei 10 tūkst. litų?

15min.lt žiniomis, R.Armalienė iš savo vadovaujamos įmonės sumokėjo už UAB „Aurora Trading“ dalyvavimą parodoje. O kompensuoti savąjį dosnumą poros milijonų metinę apyvartą deklaruojančiai bendrovei, neradusiai biudžete 4 tūkstančių litų parodos reklaminiam stendui, R.Armalienė užsiprašė iš Lazdijų rajono savivaldybės biudžeto. Pastaroji – bloga, nes nedavė.

Pavydėtina sėkmė ES paraiškų rangovų konkurse

R.Armalienės „Projektų valdymo agentūra“, vos įsisteigusi 2013 metų rugsėjo 18 dieną, iš karto laimėjo rangovo konkursą darbams atlikti Gegutės kaimo Lazdijų rajone kapinėse. Projekto, kurio paraišką teikė Gegutės kaimo bendruomenė, finansavimą palaimino Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija (Dzūkijos VVG).

Artezinio gręžinio, vandentiekio trasų iki Gegutės kaimo kapinių ir bendruomenės namų įrengimui, vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemos Gegutės bendruomenės namuose įrengimui iš valstybės ir ES paramos buvo skirta 112 tūkst. litų.

Ar UAB „Projektų valdymo agentūra“ buvo įkurta būtent minėto projekto lėšoms paimti? Taip teigti būtų pernelyg drąsu.

R.Armalienė, paprašyta pasidalinti patirtimi, kaip vos įsteigus įmonę laimėti šimtatūkstantinius europinės paramos projektus, į kalbas nesileidžia.

Gegutės kaimo bendruomenės viešai nurodomu telefonu atsiliepęs vyriškis žurnalistei pasakė jau porą metų neturintis nieko bendro nei su bendruomene, nei su jos projektais.

Dzūkijos VVG nurodytu kontaktiniu Gegutės kaimo bendruomenės dabartinio pirmininko Edvardo Bartnyko numeriu niekas neatsiliepia.

Pati R.Armalienė, paprašyta pasidalinti patirtimi, kaip vos įsteigus įmonę laimėti šimtatūkstantinius europinės paramos projektus, į kalbas nesileidžia ir nurodo kreiptis į projekto vadovą – Gegutės kaimo bendruomenės pirmininką E.Bartnyką.

Visos gijos – į vieną žinomą giminę?

Kiek atviresnis buvo Lazdijų rajono savivaldybės įmonės UAB „Lazdijų vanduo“ direktorius Dainius Žukauskas. Liberalų sąjūdžio rinkimų į Lazdijų rajono savivaldybės tarybą sąraše antruoju numeriu įrašytas politikas neslėpė, kad jo vadovaujama įmonė turi ateities planų prisijungti Gegutės kaimo bendruomenės projekto metu nuteistų vandentiekio ir nuotekų trasų vartotojus prie savo įmonės. Tiesa, ne dabar – po penkerių metų, kai baigsis ES projektui priskirti apribojimai neperleisti už ES pinigus įrengto turto tretiesiems asmenims.

Vilmos Danauskienės nuotr./Dainius Žukauskas
Vilmos Danauskienės nuotr./Dainius Žukauskas

Aš nesu tos įmonės akcininkas. Taip, tos įmonės direktorės vyras dirba mano žmonos Aušros Žukauskienės vadovaujamoje bendrovėje „Martas Group“. Tik tiek, – sakė D.Žukauskas.

„Na, jei atvirai – tai aš jį (E.Bartnyką – aut.past.) ir konsultavau dėl to projekto. Ne, nemokamai, iš geros valios, kaip sakyti“, – atvirumu ir dosnumu visuomeninei organizacijai ir jos projektui nustebino kalbintas „Lazdijų vandens“ direktorius D.Žukauskas.

Telefonu paklaustas, kas sieja jį ir UAB „Projektų valdymo agentūrą“, savivaldybės įmonės vadovas ir politikas teigė, kad „beveik niekas“. Ir čia pats pasišovė atvažiuoti į susitikimą su žurnaliste „pasišnekėjimui“, kaip pats išsireiškė.

„Aš nesu tos įmonės akcininkas. Taip, tos įmonės direktorės vyras dirba mano žmonos Aušros Žukauskienės vadovaujamoje bendrovėje „Martas Group“. Tik tiek“, – sakė D.Žukauskas.

Vėliau Lazdijų rajono savivaldybės bendrovės „Lazdijų vanduo“ direktorius dar pridūrė, kad R.Armalienės vadovaujama bendrovė „nemokamai naudojasi mano tėčiui priklausančiomis patalpomis Šeštokuose“.

Ir galiausiai patvirtino, kad UAB „Projektų valdymo agentūra“ sumokėjo už jo tėčio, žinomo vietos verslininko Vlado Žukausko vadovaujamos UAB „Aurora Training“ dalyvavimą LITEXPO parodoje.

Viešai prieinamoje informacijoje apie „Aurora Traiding“ nurodoma, kad joje dirba 3 darbuotojai, o Lazdijų rajono savivaldybė jai skyrusi verslo paramos lėšų 2011-ais ir 2012-ais metais, atitinkamai – 430 litų už dokumentų tvarkymo išlaidų dengimą ir 1200 litų kompensavo už dalyvavimą parodoje.

Beje, ši šildymo katilais ir šildymo sistemų įrengimu užsiimanti, nurodanti milijoninę metinę apyvartą bendrovė registruota D.Žukauskui priklausančiame gyvenamajame name Lazdijų kaime.

O pats D.Žukauskas neslėpė, kad patarė R.Armalienei kreiptis į Lazdijų rajono savivaldybę dėl lėšų, skirtų jo tėvo vadovaujamos bendrovės dalyvavimui parodoje apmokėti, kompensavimo.

Įtakingi verslo ryšiai

Lazdijų rajono savivaldybės įmonė „Lazdijų vanduo“ D.Žukausko vadovavimo metu pradėjo vykdyti per 16 milijonų vertės Lazdijų rajono gyvenviečių vandentvarkos projektus. Kaip dabar aiškėja, ne viename konkurse dalyvavo ir aukščiau minėtos įmonės, kai kurios jų, redakcijos žiniomis, ir šiuo metu vykdo įvairius subrangovo darbus Lazdijų vandentiekininkų projektuose.

Redakcijos žiniomis, subrangovu šiuose projektuose yra ir Šeštokų verslo žvaigždės R.Armalienės vadovaujama UAB „Projektų valdymo agentūra“. Paprašytas paneigti šią informaciją, „Lazdijų vandens“ direktorius D.Žukauskas sakė, kad tokia informacija jis nesidomi.

„Rangovas šio projekto darbams atlikti yra UAB „LitCon“. Tai, ką jie samdo subrangovais, jau yra ne mano reikalas“, – sakė jis.

Beje, verslo pirmokai R.Armalienės „Projektų valdymo agentūra“, stebinantys stulbinančia sėkme, gali pasigirti verslo santykiais ir su daugiau žinomų bendrovių, pvz. UAB „Eskom“.

Šiai „Vanagupės“ viešbutį Palangoje valdančiai nekilnojamojo turto projektų bendrovei vadovauja Jurgita Skrabulienė, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidento Eimanto Skrabulio žmona.

E.Skrabulis ir UAB „Aurora Traiding“ direktoriaus Vlado Žukausko žmona Rūta Žukauskienė yra brolis ir sesuo.

Pati R.Žukauskienė, „Lazdijų vanduo“ direktoriaus D.Žukausko motina, taip pat turi savo vadovaujamą bendrovę – Lazdijuose įsikūrusią UAB „Elvinta“.

Ketvirtadienį, kai lankiausi Šeštokų miestelyje, ieškodama tarsi Fenikso iš pelenų sužibusios verslininkės ir jos firmos, iš vietinių išgirdau įdomios informacijos – esą R.Armalienė, mergautine pavarde Žukauskaitė, ir valdiškų Lazdijų rajono savivaldybės pinigų neskyrimo istorijoje minimas verslininkas V.Žukauskas – taip pat giminės. Kai to norėjau pasiteirauti pačios UAB „Projektų valdymo agentūra“ direktorės, R.Armalienė telefonu neatsiliepė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

VSD atsakymai pasiekė NSGK, bet ne M.Puidoką ir kitus besikreipusius

Aktualu

Ar taikydamasi į S.Skripalį Rusija tikrai siekė smogti vien jam?

Sportas

Čempionų lygos desertas: „Liverpool“ per pridėtą laiką nukovė PSG milijonierius

Vardai

Martinavičiai policijoje praleido 5 valandas: pareigūnus iškvietė konfliktą matę kolegos

Popiežiaus vizitas Interviu Kultūra

Meno ir bažnyčios istorikė Irena Vaišvilaitė: „Iššūkiai prilygsta krikščionybės pradžiai“

Aktualu

Pramuštą ratą keitęs neblaivus panevėžietis prisipažino vairavęs girtas

Verslas

Kertama Labanoro giria įaudrino visuomenę: reikalauja stabdyti darbus metams, nors kirtimai legalūs

Aktualu

Kauno medikų apmaudas: skubėdami į beprasmį iškvietimą sudaužė automobilį

Sportas

Čempionų lygos startas: trys nuostabūs L.Messi įvarčiai ir drama Milane

Aktualu

Donaldas Trumpas nori privatizuoti JAV pajėgas Afganistane

Gyvenimas

Meilės romanų autorė Indrė Vakarė: daugelio moterims svarbių dalykų vyrai net nepastebi

Aktualu

Šilutės rajone nukrito vienmotoris lėktuvas: žuvo lakūnas

Vardai

Stilingi svečiai Vilniuje domėjosi mados tendencijomis ir apžiūrėjo deimantus

Gyvenimas

Indų plovikliai: kokios medžiagos kelia didžiausią pavojų?

Vardai

Didžiausios „Emmy“ stiliaus nesėkmės: kam verkiant reikia stilisto pagalbos?

Gazas

BMW pristato ateities SUV – visiškai elektrinį, autonominį „Vision iNext“

Gyvenimas

Tėvų kova už Adomą: buvo likusios vos kelios dienos, ir berniukas būtų apakęs

Vardai

Nomeda Marčėnaitė susižadėjo su mylimuoju Vytu Palavinsku

Aktualu

Panevėžio rajone „Audi“ vairuotojo akistata su stirna vos nesibaigė tragiškai

Pasaulis kišenėje

Kvapą gniaužiančios panoramos, kurios atsiveria kylant lyniniais keltuvais

Naujienos

Aktualu

VSD atsakymai pasiekė NSGK, bet ne M.Puidoką ir kitus besikreipusius

Aktualu

Ar taikydamasi į S.Skripalį Rusija tikrai siekė smogti vien jam?

Sportas

Čempionų lygos desertas: „Liverpool“ per pridėtą laiką nukovė PSG milijonierius

Vardai

Martinavičiai policijoje praleido 5 valandas: pareigūnus iškvietė konfliktą matę kolegos

Popiežiaus vizitas Interviu Kultūra

Meno ir bažnyčios istorikė Irena Vaišvilaitė: „Iššūkiai prilygsta krikščionybės pradžiai“

Aktualu

Pramuštą ratą keitęs neblaivus panevėžietis prisipažino vairavęs girtas

Verslas

Kertama Labanoro giria įaudrino visuomenę: reikalauja stabdyti darbus metams, nors kirtimai legalūs

Aktualu

Kauno medikų apmaudas: skubėdami į beprasmį iškvietimą sudaužė automobilį

Sportas

Čempionų lygos startas: trys nuostabūs L.Messi įvarčiai ir drama Milane

Aktualu

Donaldas Trumpas nori privatizuoti JAV pajėgas Afganistane

Gyvenimas

Meilės romanų autorė Indrė Vakarė: daugelio moterims svarbių dalykų vyrai net nepastebi

Aktualu

Šilutės rajone nukrito vienmotoris lėktuvas: žuvo lakūnas

Vardai

Stilingi svečiai Vilniuje domėjosi mados tendencijomis ir apžiūrėjo deimantus

Gyvenimas

Indų plovikliai: kokios medžiagos kelia didžiausią pavojų?

Vardai

Didžiausios „Emmy“ stiliaus nesėkmės: kam verkiant reikia stilisto pagalbos?

Gazas

BMW pristato ateities SUV – visiškai elektrinį, autonominį „Vision iNext“

Gyvenimas

Tėvų kova už Adomą: buvo likusios vos kelios dienos, ir berniukas būtų apakęs

primena Aktualu

Pasakyta/Padaryta. Kaip kito R.Karbauskio nuomonė apie taupymą Seime

Vardai

Nomeda Marčėnaitė susižadėjo su mylimuoju Vytu Palavinsku

Aktualu

Panevėžio rajone „Audi“ vairuotojo akistata su stirna vos nesibaigė tragiškai

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką