2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Stiprinamas dvišalis bendradarbiavimas su Kinija investicijų srityje

Trečiadienį Ūkio ministerijoje vyko pirmasis Bendros Lietuvos – Kinijos investicijų skatinimo darbo grupės posėdis bei dvišalis Kinijos prekybos viceministro Chen Jian ir ūkio viceministro Daumanto Lapinsko susitikimas. Po susitikimo pasirašytas protokolas, kuris turėtų dar labiau sustiprinti dvišalį bendradarbiavimą investicijų, prekybos ir kitose šalims svarbiose ekonomikos srityse.
Rimantas Žylius
Rimantas Žylius / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Ūkio ministras Rimantas Žylius taip pat šiandien susitiko su Kinijos prekybos viceministru Chen Jian. Š. m. spalio 23–25 dienomis Lietuvoje viešinčiai Kinijos delegacijai Lietuva pristatoma kaip strategiškai patraukli šalis vykdyti veiklą Europoje.

„Vis dar matome neišnaudotą dvišalį bendradarbiavimo potencialą, ypač investicijų srityje. Šiuo tikslu ir sukurta Bendra investicijų skatinimo darbo grupė, kurioje dirbs Lietuvos ir Kinijos ekspertai ir keisis informacija apie formuojamą ir vykdomą investicijų politiką, teisės aktų sistemą, galimus bendradarbiavimo projektus. Taip pat ši grupė spręs ir analizuos aktualius klausimus investicijų srityje bei teiks rekomendacijas dėl dvišalių investicijų skatinimo ir ekonominio bendradarbiavimo“, – sako ūkio viceministras D. Lapinskas.

Pasak D. Lapinsko, Kinijos prekybos viceministro Chen Jian vizitas Lietuvoje – tai puiki proga priminti Kinijos valdžiai apie galimą abipusiai naudingą bendradarbiavimą vystant laisvąsias ekonomines zonas Lietuvoje. Kinijos investuotojai aktyviai kviečiami ne tik investuoti dabar jau veikiančiose laisvosiose ekonominėse zonose, bet ir dalyvauti tarptautiniuose konkursuose naujų laisvųjų ekonominių zonų valdytojams išrinkti.

Kinijos ir Lietuvos ekonominiai ryšiai pastaraisiais metais stiprėjo, tam įtakos turėjo glaudus politinis šalių bendradarbiavimas. Šį rudenį Kinijoje su oficialiais vizitais lankėsi Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir ūkio ministras Rimantas Žylius.

Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2012 m. birželio mėn. sudarė 38,6 mlrd. Lt, iš jų tiesioginės Kinijos investicijos Lietuvoje – 20,48 mln. Lt. Tiesioginės Lietuvos investicijos Kinijoje sudarė 11,2 mln. Lt ir užėmė 20 vietą pagal tiesioginių Lietuvos investicijų dydį užsienyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką