Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stiprinamas dvišalis bendradarbiavimas su Kinija investicijų srityje

Rimantas Žylius
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Rimantas Žylius
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Ūkio ministerijoje vyko pirmasis Bendros Lietuvos – Kinijos investicijų skatinimo darbo grupės posėdis bei dvišalis Kinijos prekybos viceministro Chen Jian ir ūkio viceministro Daumanto Lapinsko susitikimas. Po susitikimo pasirašytas protokolas, kuris turėtų dar labiau sustiprinti dvišalį bendradarbiavimą investicijų, prekybos ir kitose šalims svarbiose ekonomikos srityse.

Ūkio ministras Rimantas Žylius taip pat šiandien susitiko su Kinijos prekybos viceministru Chen Jian. Š. m. spalio 23–25 dienomis Lietuvoje viešinčiai Kinijos delegacijai Lietuva pristatoma kaip strategiškai patraukli šalis vykdyti veiklą Europoje.

„Vis dar matome neišnaudotą dvišalį bendradarbiavimo potencialą, ypač investicijų srityje. Šiuo tikslu ir sukurta Bendra investicijų skatinimo darbo grupė, kurioje dirbs Lietuvos ir Kinijos ekspertai ir keisis informacija apie formuojamą ir vykdomą investicijų politiką, teisės aktų sistemą, galimus bendradarbiavimo projektus. Taip pat ši grupė spręs ir analizuos aktualius klausimus investicijų srityje bei teiks rekomendacijas dėl dvišalių investicijų skatinimo ir ekonominio bendradarbiavimo“, – sako ūkio viceministras D. Lapinskas.

Pasak D. Lapinsko, Kinijos prekybos viceministro Chen Jian vizitas Lietuvoje – tai puiki proga priminti Kinijos valdžiai apie galimą abipusiai naudingą bendradarbiavimą vystant laisvąsias ekonomines zonas Lietuvoje. Kinijos investuotojai aktyviai kviečiami ne tik investuoti dabar jau veikiančiose laisvosiose ekonominėse zonose, bet ir dalyvauti tarptautiniuose konkursuose naujų laisvųjų ekonominių zonų valdytojams išrinkti.

Kinijos ir Lietuvos ekonominiai ryšiai pastaraisiais metais stiprėjo, tam įtakos turėjo glaudus politinis šalių bendradarbiavimas. Šį rudenį Kinijoje su oficialiais vizitais lankėsi Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir ūkio ministras Rimantas Žylius.

Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2012 m. birželio mėn. sudarė 38,6 mlrd. Lt, iš jų tiesioginės Kinijos investicijos Lietuvoje – 20,48 mln. Lt. Tiesioginės Lietuvos investicijos Kinijoje sudarė 11,2 mln. Lt ir užėmė 20 vietą pagal tiesioginių Lietuvos investicijų dydį užsienyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką