Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Streikuoti rengiasi sočiausieji

Alus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Alus
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausios Lietuvoje alaus bendrovės darbuotojai ruošiami streikui – profsąjungos apie tai jau įspėjo, jeigu su UAB „Švyturys-Utenos alus“ administracija nepavyks susitarti dėl premijų ir atlyginimo indeksavimo.

„Švyturio-Utenos alaus“ kolektyvinė sutartis numato galimybę susitarti dėl premijų už praėjusių metų rezultatus, bet įmonės vadovai, motyvuodami ekonomikos nuosmukiu, pasiūlė jų šiemet atsisakyti. Darbuotojų atstovai įsitikinę, kad praėjusių metų bendrovės rezultatams krizė įtakos beveik neturėjo, rašo „Verslo žinios“.

Oficialiai „Švyturys-Utenos alus“ 2008 m. finansinių duomenų dar neskelbė. Šiuo metu profsąjungos su įmonės vadovais derasi dėl atlyginimų peržiūrėjimo ir indeksavimo pagal metinės infliacijos lygį. Kolektyvinėje sutartyje numatyta, kad dėl to šalys turi susitarti iki balandžio 1 d. Jeigu ir šios derybos baigsis nesutarimu – profsąjunga ruošis streikui.

Iš Utenos ir Klaipėdos alaus daryklose dirbančių 530 žmonių daugiau kaip 200 darbuotojų priklauso profsąjungai.

„Įmonės darbuotojų atlyginimų vidurkis, žinoma, viršija šalies vidurkį, tačiau vargiai galima rasti kitą įmonę, kuri uždirbtų tokį pelną“, – apie pretekstą reikalauti didesnių atlyginimų kalba Raimondas Tamošauskas, „Švyturio“ profesinės sąjungos pirmininkas.

Be to, pasak jo, 3–3,5 proc. kelti darbuotojams atlyginimus numato UAB „Philip Morris Lietuva“. Tabako fabrike dirba maždaug 400 žmonių.

informacija
PHILIP MORRIS LIETUVA, UAB
Vadovas: Johanas Binkas Darbuotojų sk.: 512 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
ŠVYTURYS - UTENOS ALUS, UAB
Vadovas: Rolandas Viršilas Darbuotojų sk.: 376 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką