Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai vasaras parduoda užsienio kurortuose

Aptarnavimas
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Aptarnavimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Laikai keičiasi – Lietuvos studentai vasarą svetur dirbti išvyksta daugiau dėl nuotykių ir linksmybių, o ne dėl pinigų. Kurortinės valstybės geresnėmis sezoninio darbo sąlygomis jau lenkia legendomis apipintą „pinigų žemę“ Didžiąją Britaniją, rašo „Lietuvos žinios“.

Pastaruosius dvejus metus vasaros sezoniniu darbu užsienyje jaunimas domisi labiau nei bet kada. Populiariausios šalys – Didžioji Britanija ir Norvegija, taip pat jaunimą traukia kurortais garsėjanti Graikija, Kipras.

Nors vasaros sezonas jau įpusėjo, darbų pakanka, jie Europos pietuose siūlomi iki rugsėjo mėnesio. Viešbučiai, klubai, barai jauniems žmonėms žada minimalų užmokestį ir arbatpinigių, dažnai – ir nemokamą apgyvendinimą, o kartais net maitinimą.

Tokia galimybe pasinaudojo ir vasarai išvykti į Kretą ryžosi ekonomikos studentė Ieva. Mergina savo kelionės tikslą apibūdino trumpai: „Įspūdžiai, patirtis, atostogos – per vieną kelionę.“ O štai fizikos studentas Paulius smagios vasaros ieškoti išvažiavo į Londoną, kur jau įsitvirtinęs jo brolis.

LŽ kalbinta Ieva teigė įsidarbinusi be tarpininkų, mergina iš anksto internetu išsiuntė savo charakteristiką keturioms dešimtims potencialių darbdavių. Paulius dėl barmeno padėjėjo darbo prabangiame Londono pramogų komplekse taip pat susitarė iš anksto. Ir mergina, ir vaikinas sezoninį darbą rado per keletą savaičių.

Reikėjo dirbti be pietų ir be jokių pertraukų dešimt valandų penkias dienas per savaitę. Važiuodama tikėjausi, kad bus lengviau.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, labiau patenkinti kelių vasaros mėnesių darbu lieka tie jaunuoliai, kurie išvažiuoja į pietinius kraštus. Kretoje dirbusi Ieva džiaugiasi – darbas nevargino, ji lepinosi saulėje, tik buvo niūroka laisvalaikiu. Todėl mergina darbą metė. „Aplinkui buvo mažai jaunų žmonių, pramogų, tad nusprendėme už sutaupytus pinigus pakeliauti. Ir atsigriebėme“, – neslėpė Ieva.

Tuo metu vadybos studentė Ignė važiavo dirbti į Airijos miestelį, neturintį nė dviejų dešimčių tūkstančių gyventojų. Ji teigė išvykusi, nes troško permainų. Mergina nenorėjo dykaduoniauti Lietuvoje, be to, reikėjo pasimokyti anglų kalbos ir, žinoma, užsidirbti. Tačiau tai, kaip pasirodė, buvo sunkiau, nei Ignė įsivaizdavo. Būdama Lietuvoje studentė iš anksto susirado darbą viešbutyje. Ten nuvykusi plovė indus, bet ištvėrė vos tris dienas. Tada su darbdaviais atsisveikino.

„Reikėjo dirbti be pietų ir be jokių pertraukų dešimt valandų penkias dienas per savaitę. Važiuodama tikėjausi, kad bus lengviau“, – guodėsi naujo darbo nerandanti ir iš draugų kišenės dabar Airijoje gyvenanti Ignė. Mergina jau svajoja apie vasarą tėvynėje.

Vis dėlto kai kam pasiseka labiau. Studijas baigęs Tomas susigundė sezoniniu darbu Ispanijos saloje Maljorkoje. Vaikinas tikino niekada neįsivaizdavęs savęs kaip barmeno, tačiau kol kas tuo darbu džiaugiasi.

„Dirbu keturias valandas per dieną, visas kitas laikas – laisvas. Praktiškai – atostogos. O darbo ėmiausi, kad galėčiau neskaičiuoti pinigų“, – kalbėjo Tomas. Vaikinas į salą atvyko siekdamas paįvairinti vasarą. Net nežinojo, kiek laiko dirbs – savaitę ar dvi, tačiau dabar jau eina antras mėnuo ir kol kas bilieto atgal jis nėra įsigijęs. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką