Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų paskolas galės grąžinti ir darbdaviai

Bankomatas
Bankomatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė patvirtino Valstybės paskolų ir valstybės remiamų paskolų studentams suteikimo, administravimo bei grąžinimo tvarkos aprašą.

Pasak švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus, nauja paskolų su valstybės garantijų sistema leis studentams susitelkti į studijas, užuot ieškojus pragyvenimo šaltinio. Lengvatines paskolas galės gauti daugiau studentų nei iki šiol, jos bus didesnės. Atskirais atvejais vieno studento paskolų suma galės viršyti 50 tūkst. Lt. Šiemet valstybė numato garantuoti studentų paskolas iš viso už 100 mln. Lt – iki šiol paskoloms skiriama suma kasmet būdavo apie 20 mln. Lt, teigiama Vyriausybės pranešime.

„Noriu užtikrinti, kad paskolas teiksiančių bankų atranka bus atliekama skaidriai, ieškant palankiausių kreditavimo sąlygų. Finansų ministerija sudarys komisiją, kuri atrinks lengvatines studijų paskolas teiksiančias kredito įstaigas. Šioje komisijoje dalyvaus ir studentų atstovų“, – sakė G.Steponavičius. Palūkanų dydis paaiškės atrinkus kredito įstaigas.

Rengiant Paskolų studentams suteikimo, administravimo ir grąžinimo tvarkos aprašą buvo atsižvelgta į studentų siūlymus, pvz., kad paskolą galėtų apmokėti ne tik skolininkas, bet ir darbdavys.

Prognozuojama, kad visą studijų kainą mokančių studentų skaičius neturėtų būti didesnis nei ankstesniais metais. Dabar iš 50 tūkst. pirmakursių visą studijų kainą moka daugiau nei pusė ir tik apie 12 tūkst. yra visiškai finansuojami valstybės. Ateinančiais mokslo metais valstybė finansuos apie 21 tūkst. pirmakursių. Tam bus skiriama 70 mln. Lt, arba trečdaliu daugiau nei pernai.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Paskola
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką