Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukčiai nusitaikė į mašinų pirkėjus

Tariamas automobilio pardavėjas žadėjo prekę į Lietuvą pristatyti per 3-5 dienas, o pirkėjas turėtų bent 10 dienų ją apžiūrėti ir nuspręsti, ar nori įsigyti.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tariamas automobilio pardavėjas žadėjo prekę į Lietuvą pristatyti per 3-5 dienas, o pirkėjas turėtų bent 10 dienų ją apžiūrėti ir nuspręsti, ar nori įsigyti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Internetiniai sukčiai meta dar vieną kabliuką patikliems gyventojams, nutarusiems įsigyti naują automobilį. Vieną sukčių perkandęs „15min“ skaitytojas Gunaras (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) papasakojo savo istoriją, įspėdamas kitus būti atidžius ir nepakliūti į nedorėlių spąstus.

Su sukčiais vilnietis Gunaras susidūrė, kai draugo paprašytas sutiko padėti išsirinkti naują automobilį. Prisėdęs prie kompiuterio, interneto skelbimų portaluose vyras ėmė ieškoti automobilio, atitinkančio bičiulio reikalavimus.

„Nedidelis automobilis, gera rida, prieinama kaina. Iškart užsikabinau už vieno skelbimo“, – pasakojo Gunaras.

Automobilio pardavėjui jis iš pradžių mėgino skambinti skelbime nurodytu telefonu, tačiau paaiškėjo, kad numeris yra neteisingas. Tada automobilio pardavėjui Gunaras išsiuntė laišką elektroniniu paštu.

Į laišką atsakęs pardavėjas, prisistatęs Johano Fergusonno vardu, paaiškino esąs užsienietis, kurį laiką gyvenęs Lietuvoje, tačiau šiuo metu išvykęs dirbti į Didžiąją Britaniją. Vyras apgailestavo negalintis ten parduoti automobilio, nes vairas yra kairėje pusėje, o Didžiojoje Britanijoje turėtų būti dešinėje.

Automobilio pardavėjas Gunarui nurodė, kad visos teisės į automobilį yra perduotos transporto kompanijai „ConneXion World Cargo“, kuri automobilį atvežtų į Lietuvą. Automobilis esą būtų pristatytas per 3–5 dienas, o pirkėjas turėtų bent 10 dienų jam apžiūrėti ir nuspręsti, ar nori įsigyti. Tiesa, J.Fergusonu prisistatęs vyras Gunarą įspėjo, kad prieš tai jam reikėtų kompanijai įrodyti savo mokumą – pervesti 50 proc. avansą.

Apgaudinėja ir lenkus

Tai vyrui ir jo bičiuliui sukėlė įtarimą. Keista pasirodė ir tai, kad angliškai parašytame laiške automobilio pardavėjas atsiprašė Gunaro, kad nesupranta lenkiškai. „Kažkodėl lenkiškai, nors laišką rašiau lietuviškai, o ir skelbimas buvo įdėtas lietuviškame skelbimų tinklalapyje“, – kalbėjo „15min“ skaitytojas.

Bičiuliai nutarė patikrinti, ar automobilio pardavėjas jų neapgaudinėja. „Susisiekėme su nurodyta kompanija ir paklausėme, ar tikrai pas juos yra tokia mašina“, – sakė Gunaras ir persiuntė „15min“ iš „ConneXion World Cargo“ gautą atsakymą.

Jame pabrėžiama, kad sandoris, apie kurį kalbėjo skelbimo autorius, neturi nieko bendra su kompanija, todėl įspėjama nepervesti jokių avansinių pinigų.

„Kažkas kuria šias suktybes ir sieja jas su mūsų kompanija. Mes negalime to sustabdyti“, – apgailestaujama laiške. Kompanija taip pat pabrėžė, kad daugiausia užklausų apie neva parduodamus automobilius gaunama iš Lenkijos gyventojų, ir nuogąstavo, kad sukčiai taikosi ir į kitų valstybių gyventojus.

Gunaras „15min“ sakė internete pastebėjęs ir daugiau skelbimų apie gerus automobilius, parduodamus už prieinamą kainą. Tačiau daugelyje skelbimų buvo nurodyti neteisingi, neveikiantys telefono numeriai. Vyras įtarė, kad tai irgi galėtų būti sukčių darbas.

Policija: nemokėkite nepasitikrinę

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotojas Ramūnas Matonis „15min“ patvirtino, kad skelbimų autorių prašymai iš anksto pervesti pinigus kokiai nors bendrovei labai dažnai būna sukčiavimas.

„Žmonės neturėtų pasitikėti skelbimų autoriais. O informaciją apie įmonę, kuriai prašoma pervesti pinigus, visada galima patikrinti, paskambinti, parašyti laišką. Bendrovė, jei normali, atsakys“, – patarė policijos atstovas. Taip pat jis įspėjo žmones, kad šie nepažįstamiems žmonėms neperduotų savo asmens, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenų.

Policijos žiniomis, kasmet nuo įvairaus plauko sukčių Lietuvoje nukenčia apie 300 žmonių. Tačiau jų gali būti ir daugiau, nes ne visi nukentėjusieji kreipiasi į pareigūnus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Internetas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką