2011-11-26 12:59

Sumažintas Belgijos kredito reitingas

Reitingų agentūra „Standard & Poor's“ (S&P) sumažino Belgijos kredito reitingą dėl didelės valdžios skolos, praneša BBC.
Statula prie Europos parlamento Briuselyje
Statula prie Europos parlamento Briuselyje / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Šalies kredito reitingas buvo nukirptas nuo  AA+ iki AA. Nors reitingas vis dar yra labai aukštas, ateityje dėl jo sumažinimo gali brangti skolinimasis. Jau dabar Graikijos obligacijų kaina muša 11 metų rekordą. Penktadienį skolinimosi kaina Belgijai išaugo iki 5,86 proc.

Reitingų agentūra tokį žingsnį žengė matydama, kad euro zonos skolų krizė gali plisti.

„Mes manome, kad Belgijos valdžios galimybė sumažinti skolą, kuri dabar yra labai didelė, yra varžoma mąžtančių privataus sektoriaus investicijų tiek Belgijoje, tiek partnerėse šalyse“ – rašoma agentūros pranešime.

Kredito reitingai šiemet Europoje sumažinti jau kelioms valstybėms. Belgija prisijungė prie Slovėnijos, Ispanijos, Italijos, Airijos, Portugalijos, Kipro ir Graikijos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą