Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 18d. 15:31 , atnaujinta: 2011 spalio 18d. 15:54

Sumažinti valstybės pareigūnų atlyginimai neaugs dar metus

Pernai miesto piniginė buvo pilna, o šiemet tenka gaudyti kiekvieną litą. „15min” nuotr.
"15min" nuotr. / Veržtis diržus statutiniams pareigūnams greičiausiai teks dar mažiausiai metus

Finansų ministrė, pateikdama kitų metų biudžeto projektą Seime, siūlė sumažintų valstybės pareigūnų atlyginimų nedidinti dar metus. Taip pat greičiausiai dar metus nebus atkurtos ir valstybinės pensijos.

Seimas po pateikimo pritarė šūsniai įstatymų projektų, kuriais siūloma dar metus nedidinti krizės metu sumažintų kai kurių valstybės pareigūnų atlyginimų. Jei įstatymui bus pritarta, su mažesniais atlyginimais dar metus gyvens teisėjai, STT pareigūnai, politikai, Kalėjimų departamento, Civilinės krašto apsaugos tarnybos, kiti valstybės sektoriaus darbuotojai.

„Atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo sprendimą, kad kasmet Seimas privalo įvertinti susiklosčiusią finansinę padėtį ir priimti sprendimą, ar yra galimybės mokėti nebesumažintus darbo užmokesčius ir pensijas,  yra siūloma pratęsti dar vieneriiems metams koeficientų, kvalifikacinių klasių, priedų už įvairius rangus ir panašius pareigybių parametrus galiojimą tos pačios tvarkos, kuri galioja šiuo metu“, – sakė I.Šimonytė.

Dabartinė darbo apmokėjimo tvarka demotyvuoja gerus specialistus likti valstybės  tarnyboje, juos perpirkti privačiam verslui yra labai lengva.

„Dabartinė darbo apmokėjimo tvarka demotyvuoja gerus specialistus likti valstybės  tarnyboje, juos perpirkti privačiam verslui yra labai lengva, bet  negalime mes vien tam, kad išspręstume jų problemą, mokėti ir kitiems žmonės didesnius atlyginimus. Tai čia yra didesnių pokyčių valstybės tarnyboje poreikio reikalas, dėl kurio, manau, dar teks padiskutuoti“, – pabrėžė ministrė.

Už šiuos įstatymų pakeitimus po pateikimo balsavo 48 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 12 parlamentarų. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomais –
Biudžeto ir finansų, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Valstybės valdymo ir savivaldybių, Teisės ir teisėtvarkos komitetuose. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – lapkričio 24 d.

Dar mažesnės metus bus ir valstybinė pensijos. I.Šimonytė pabrėžė, kad valstybinės pensijos yra skirtos ne išgyvenimui, kaip kad senatvės pensijos, ir jas gaunantys žmonės dažniausiai turi ir kitą pajamų šaltinį, todėl dar metus sumažintas pensijas tikrai galima palikti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką