TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sunkiausiai sekasi NT ir statybų įmonėms

Daugiabutis namas.
15min.lt archyvo nuotr. / Daugiabutis namas
0
A A

Verslininkų skolos, priešingi nei gyventojų, auga vis lėčiau. Geriausiai sekasi pramonės, elektros, dujų ir vandens tiekimo įmonėms, sunkius laikus vis dar išgyvena nekilnojamojo turto ir statybos bendrovės.

„Gerėjanti įmonių tarpusavio atsiskaitymų situacija pastebima nuo praėjusių metų antrojo pusmečio“, – teigia kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė Alina Buemann. „Tai labiausiai nulėmė teigiami pramonės ir transporto įmonių veiklos rezultatai. Per keturis šių metų mėnesius verslo pradelstos skolos padidėjo 4 proc. ir siekia beveik 4,2 mlrd. litų. 2010 metais verslo pradelstų skolų portfelis augo beveik 30 proc.“, – sakė A.Buemann.

Mažiausiai skolų turi pramonės, elektros, dujų ir vandens tiekimo, žemės ūkio ir transporto bendrovės. Minėtų sektorių skolos sudarė 20 proc. viso verslo pradelstų skolų portfelio.

Dauguma pramonės, elektros, dujų ir vandens tiekimo, žemės ūkio ir transporto bendrovių pasižymi labai arba geru mokumu ir tik penktadalis įmonių yra nepajėgios vykdyti savo kreditorinių įsipareigojimų. Didžiausia – 55 proc. – pradelstų skolų dalis tenka nekilnojamojo turto ir statybų bendrovėms.

„Reikėtų išskirti pramonės ir transporto sektorius, kurių augimą lėmė eksportas, o tai turi įtakos gerėjantiems atsiskaitymams. Tačiau sektoriai, kurie orientuoti į vidaus rinką, dar neatsigauna dėl silpno vidaus vartojimo, o tokių sektorių mokumą neigiamai lemia vėluojantys pirkėjų atsiskaitymai“, – teigia kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką