Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 4d. 19:57

Suomiai pasuko priešingu keliu – ėmė liberalizuoti alkoholio rinką

Degtinė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Alkoholis

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Suomijos parlamentas priėmė Alkoholio įstatymų pakeitimus, kurie jau nuo sausio atlaisvino kai kuriuos alkoholio prekybos suvaržymus.

Jau nuo sausio pirmosios Suomijos parduotuvėse, prekybos tinkluose, kioskuose ir degalinėse bus leidžiama prekiauti alkoholiu, kurio stiprumas yra ne didesnis kaip 5,5 proc.

Iki tol buvo taikomas ribojimas, kad prekybos vietose buvo galima prekiauti tik fermentacijos būdu pagamintu alkoholiu, tokiu kaip alus ar sidras, bet ne kokteiliais ar kitais etilo alkoholiu papildytais gėrimais. Be to, gėrimai negalėjo būti stipresni nei 4,7 proc. tūrio.

Restoranams leista laisvai reklamuoti „laimingos valandos“ nuolaidas – pavyzdžiui, gatvėse ar laikraščiuose.

Suomijoje taip pat leista internete skelbti stipriųjų alkoholinių gėrimų kainas – tai aktualu didmenininkams, restoranams, barams, pateikiantiems meniu internete. Iki sausio gėrimų kainas publikuoti internete galėjo tik specializuotos parduotuvės ir mažmeninės prekybos tinklai.

Taip pat nuspręsta nuo kovo nebereguliuoti restoranų veiklos laiko – atidarymo valandų. Restoranai ir barai alkoholinius gėrimus galės patiekti vėliausiai iki 4 val. ryto, turint specialų leidimą, o įprastas ribojimas – iki 1.30 val. nakties.

Tačiau restoranams įvesta prievolė užtikrinti viešąją tvarką, kitu atveju jiems galimybės prekiauti alkoholiu gali būti apribotos.

Šiuo metu parduotuvėse Suomijoje alkoholis parduodamas nuo 9 valandos ryto iki 21 valandos vakaro, toks laikas išliks ir įsigaliojus Alkoholio įstatymui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką