Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susigrąžinti dalį pajamų mokesčio dėl taikyto per mažo NPD gyventojai gali ištisus metus

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Mokesčių mokėtojai gali susigrąžinti beveik 86 mln. Lt dėl 2009 metais jiems taikyto per mažo neapmokestinamojo pajamų dydžio.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad šiais metais beveik 376 tūkst. gyventojų gali susigrąžinti beveik 86 mln. Lt dėl praėjusiais metais jiems taikyto per mažo neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD). Pažymėtina, kad susigrąžinti dalį pajamų mokesčio dėl mokestiniu laikotarpiu jiems taikyto per mažo NPD galima ne tik už 2009, bet ir už ankstesnius metus, pateikiant VMI gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją.

„Susigrąžinti permokas gali kiekvienas Lietuvos gyventojas, gavęs su darbo santykiais susijusių išmokų, kurios neviršijo 37800 Lt sumos ir jam buvo pritaikytas per mažas NPD, pavyzdžiui: jis dirbo ne visus metus arba savo darbovietėje nebuvo pateikęs prašymo taikyti NPD bei kitais panašiais atvejais. Žmogus, norintis susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių dėl taikyto per mažo NPD, gali tai padaryti ištisus metus, pateikdamas deklaraciją“, – pažymi VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Gyventojų pajamų mokesčio dalis grąžinama mokesčių mokėtojams, turintiems teisę pasinaudoti mokesčio lengvatomis: mokėjusiems už studijas, gyvybės draudimo įmokas ir t.t. Šiandien beveik 130 tūkst. gyventojų sugrąžinta 50 mln. Lt pajamų mokesčio permokos.

VMI primena, kad greičiausiai ir paprasčiausiai mokesčių deklaracijas galima teikti naudojantis VMI elektroninio deklaravimo sistema. Visą informaciją ir pagalbą, pildant metinę pajamų deklaraciją, galima gauti paskambinus VMI Mokesčių informacijos centro telefonu 1882.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką