Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 31d. 14:23 , atnaujinta: 2017 liepos 31d. 15:32

Pasienio kontrolės punktų direkcijos konkursas galėjo būti rengtas „Fimai“

Kybartų muitinės postas
Lietuvos muitinės nuotr. / Kybartų muitinės postas

Susisiekimo ministerija sustabdė Pasienio kontrolės punktų direkcijos vykdomą 10 mln. eurų vertės Kybartų pasienio kontrolės punkto modernizavimo, projektavimo ir statybos konkursą. BNS žiniomis, šio konkurso sąlygos galėjo būti parengtos taip, kad jas atitiktų tik ankstesnius konkursus laimėjusi inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“.

Susisiekimo ministerija skelbia, kad konkurso sąlygos galėjo būti pritaikytos konkrečiam tiekėjui, tačiau įmonės neįvardija. Konkurso sąlygose reikalaujama, kad jo dalyviai per pastaruosius penkerius metus būtų statę panašų objektą į Kybartų pasienio kontrolės punktą – šią sąlygą, BNS žiniomis, atitinka tik „Fima“, mat ji patirtį įgavo pernai laimėjusi 16,04 mln. eurų Rambyno pasienio kontrolės punkto modernizavimo konkursą.

„Ministerijos auditoriai nustatė, kad pirkimo organizatoriai neužtikrina sąžiningos konkurencijos. Buvo imtasi priemonių nedelsiant stabdyti pirkimo procedūras“, – pranešime spaudai sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Anot pranešimo, Susisiekimo ministerijos atliekamo direkcijos finansinio audito metu konstatuota, kad pirkimo sąlygose nustatyti reikalavimai per griežti rinkos dalyviams, dėl ko jau šiandien galima nuspėti galimą pirkimo laimėtoją. Ministerija nurodė pirkimą stabdyti dviem mėnesiams, kad būtų patikslintos pirkimo sąlygos. Pakoregavus technines pirkimo sąlygas, pirkimo procedūros bus tęsiamos toliau.

Įstaigoje bus pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Pernai „Fima“ laimėjo 16 mln. eurų vertės Rambyno pasienio kontrolės punkto modernizavimo konkursą. Tuomet „Kauno tiltų“, „Narestos“ bei „Conrestos“ pasiūlymai buvo atmesti kaip neatitinkantys kvalifikacijos reikalavimų ir vienintele dalyve liko „Fima“.

2013 metais „Fima“ laimėjo 3,885 mln. eurų vertės Tverečiaus pasienio kontrolės punkto statybos konkursą. Tuomet konkurse taip pat dalyvavo „LitCon“, kurios pasiūlymo kaina buvo 4,1 mln. eurų, o pigiau darbus pasiūliusi atlikti „Conresta“ (2,9 mln. eurų) neatitiko konkurso sąlygų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką