Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 03, 06:38

Mokesčių inspektoriai turės paviešinti susitikimus su verslininkais

Daugiau jokių slaptų susitikimų su verslininkais ir jokių slaptų susitarimų po kilimu. Nuo šiol Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovai, įskaitant ir pavaduotojus bei apskričių skyrių vadovus, turės viešai deklaruoti savo susitikimus su privačių interesų turinčiais asmenimis.
Valstybinė mokesčių inspekcija
Valstybinė mokesčių inspekcija / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Apie šiuos susitikimus bus skelbiama Mokesčių inspekcijos interneto svetainėje, skiltyje „Vadovų darbotvarkės“.

Tai įpareigojo gruodžio 27 dieną pasirašytas VMI viršininko įsakymas. Skelbiama, kad taip siekiama didinti Inspekcijos veiklos skaidrumą, nešališkumą ir viešumą.

Buvęs VMI vadovas Dainoras Bradauskas buvo atstatydintas paaiškėjus apie jo susitikimus su verslo grupių vadovais.

Be to, inspektoriai turės informuoti apie susitikimus su mokesčių mokėtojais, jei tai įvyko VMI patalpose.

Negana to, jei į VMI darbuotojus kreipsis politikai ar valstybės tarnautojai – tai irgi reikės deklaruoti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas. Taigi tokiu atveju turės būti viešinama, kokiais klausimais politikai ar valstybės tarnautojai domisi VMI.

Praėjusiais metais VMI kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad tuometinis vadovas Dainoras Bradauskas susitikinėjo su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu ir aptarinėjo mokesčių vengimo schemas bei su mokestiniais patikrinimais susijusias temas.

Kilus skandalui D.Bradauskas buvo atleistas iš pareigų.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas sako, kad svarbiausia, jog įsakymas veiktų praktiškai.

„Džiaugiuosi, kad Mokesčių inspekcijos vadovybė priėmė tokį spendimą. Tikiuosi, VMI pavyks sukurti gerąjį pavyzdį, ir labai laukiu pirmųjų susitikimų ir pranešimų apie politikų kreipimąsi suvestinių. Juk svarbu, kaip jiems pavyks įgyvendinti sprendimą praktikoje“, – 15min sakė S.Muravjovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką