Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sutarta su „Hitachi“ dėl Visagino AE statybų

"Hitachi" viceprezidentas Masaharu Hanyu
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Hitachi“ viceprezidentas Masaharu Hanyu
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybėje penktadienį pasirašytas susitarimas dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) Koncesijos sutarties pagrindinių nuostatų. Pačią Koncesijos sutartį ketinama pasirašyti kitų metų pradžioje.

Susitarimą pasirašė „Hitachi“ viceprezidentas Masaharu Hanyu ir energetikos viceministras, Koncesijos konkurso komisijos pirmininkas Žygimantas Vaičiūnas.

„Tikrai svarbi diena, matome, kas vyksta, kai pasirašytas labai svarbus tarpinis derybų rezultatas. Tai reiškia, kad yra sutarta dėl Koncesijos sutarties turinio. Remiantis šiomis pagrindinėmis nuostatomis kartu su regioniniais partneriais tęsiame darbą, jomis remiantis bus parengta Koncesijos ir akcininkų sutartis“, – sakė premjeras Andrius Kubilius.

„Mes tikime, kad tokiu būdu galėsime prisidėti prie energijos stabilumo išlaikymo šiame regione. (...) Mes dėsime visas pastangas, kad šis susitarimas būtų pasirašytas ateinančiais metais“, – sakė M.Hanyu.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sakė, kad pasirašyta Koncesijos sutartis Seimui pateikta gali būti iki kovo mėnesio. Tačiau jokių detalių, apie kokias nuostatas yra kalbama penktadienį pasirašytame susitarime, Vyriausybė neatskleidžia.

„Manau, kad svarbesnis yra pats faktas. (...) Projektas yra labai sudėtingas, klausimų yra labai daug, principiniai susitarimai, dėl kurių pasiektas bendras matymas, yra labai svarbūs, be jų mes nebūtume galėję toliau dirbti“, – sakė A.Sekmokas.

Skaičiuojama, kad VAE kainuos apie 17,3 mlrd. Lt. Tikimasi, kad ji bus pastatyta iki 2020 metų.

informacija
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 397 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką