Patvirtinus šį nutarimo projektą, suvienodinamos alkoholio verslu užsiimančių įmonių veiklos sąlygos. Alkoholio produktų didmeninės prekybos licencijavimo taisyklėse tokia nuostata jau priimta 2009 metų liepos 15 dienos Vyriausybės nutarimu, teigiama išplatintame pranešime.
Vyriausybės nutarime pažymima, kad įmonės, turinčios alkoholio produktų gamybos licencijas, nebūtų įspėjamos apie galimą licencijos panaikinimą ir po to licencijos nebūtų naikinamos, jeigu jos yra skolingos daugiau negu 10 tūkst. litų valstybės, savivaldybių biudžetams bei Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui. Panaikinus įmonės licencijos galiojimą, ji negalėtų gaminti alkoholio produktų, todėl galimybė panaikinti įsiskolinimus dar labiau sumažėtų, taip sudarant prielaidų įmonių bankrotui.
Šiuo nutarimu įteisinta tvarka, kad įsiskolinimai iš įmonių, kurios turi licencijas verstis alkoholio produktų gamyba, būtų išieškomi taip pat, kaip ir iš įmonių, kurios tokių licencijų neturi, t. y. pagal šiuo metu galiojančius mokesčių įstatymus.
