Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sužibo auksas

Aukso luitai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pasaulyje populiarus aukso luitų pirkimas Lietuvoje pamažu įgyja paklausą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniuje pradėta teikti nauja paslauga – aukso luitų pardavimas ir supirkimas, kuri įgauna paklausą, nes, pabūgę neaiškios padėties akcijų rinkose, žmonės grįžta prie senų taupymo ir investavimo metodų. Tačiau bankų analitikai įspėja, jog aukso kainos taip pat nėra stabilios.

Aukso luitais prekiaujančios įmonės „Aurum“ direktoriaus pavaduotojos Ingos Urbonavičiūtės teigimu, tauriojo metalo luitais pradėta prekiauti prieš mėnesį.

„Vilniuje ši paslauga nauja, dar viena aukso luitais prekiaujanti įmonė yra Klaipėdoje“, – sakė I.Urbonavičiūtė.

Anot jos, lietuviams aukso luitų pirkimas yra dar naujas investavimo būdas, tačiau tikimasi, kad jis išpopuliarės.

24 karatų – aukščiausios prabos – iš Šveicarijos atvežto aukso 1 gramas kainuoja 150 Lt.

„Aukso pirkimas – vienas patikimesnių taupymo būdų. Užsienyje investicijos į auksą populiarios, o pasiūlę tai ir lietuviams, pastebime, jog susidomėjimas yra“, – pasakojo pašnekovė.

Šio 24 karatų – aukščiausios prabos – iš Šveicarijos atvežto aukso 1 gramas kainuoja 150 Lt, 100 gr. – 8,730 tūkst. Lt. Daugiausia domimasi 50 ir 100 g sveriančiais aukso luitais. Pirkėjams siūlomi pirkti 1- 100 g svorio luitai.

Klaipėdoje veikiančios įmonės „Investicinis auksas“ vadovas Žydrūnas Pačeržinskas pasakojo, jog aukso luitus perkančių klientų daugėja.

„Pradėjome prekiauti pernai gruodį ir pastebime stabilų klientų augimą“, – sakė Ž.Pačeržinskas.
Įmonė jau planuoja plėtrą Vilniuje.

Tačiau investicijomis į meno vertybes lietuviai domisi mažiau.

„Antikvarines, meno vertybes lietuviai perka dėl grožio, pomėgio. Kaip į investicijas į jas niekas kol kas nežiūri“, – sakė prisistatyti nepanorusi antikvarė Dainė.

Pasak jos, užsienyje meno vertybės – populiari investavimo ir taupymo forma.

Svarbu saugumas

SEB banko šeimos finansų ekspertės Julitos Varanauskienės teigimu, sunkmečiu žmonės sukrunta domėtis alternatyviais taupymo ir investicijų būdais, tačiau jie ne visuomet patikimi. Anot jos, aukso pirkimas veikiau yra kapitalo laikymo, o ne investicijų ar taupymo forma.

„Nereikia pamiršti, kad aukso kainos irgi kinta ir nereiškia, kad nusipirkus aukso jį vėliau būtinai parduosi brangiau. Be to, auksas yra nelikvidus - nusprendus parduoti, ne visuomet bus kam“, – aiškino J.Varanauskienė.

Finansininkės teigimu, jei norima taupyti trumpam – vieneriems ar dvejiems metams, galima kaupti indėlius banke ar laikyti grynuosius.

„Ilgesniam laikotarpiui – 20 metų – tinka klasikinės taupymo ir investicijų formos – pensijų ir investiciniai fondai“, – sakė ji.

Anot „DnB Nord“ vyriausiojo analitiko Rimanto Rudzkio, aukso paklausa šiuo metu išaugusi visame pasaulyje.

„Valstybės bus priverstos leisti daugiau pinigų, tad gali būti, jog auksas ir meno vertybės tik brangs. Alternatyvus taupymo būdas būtų investicijos į vyriausybinius popierius“, – teigė R.Rudzkis.

Komentarai
Temos Prekyba, Auksas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką