-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sužinokite: kaip tikrus eurus atskirti nuo padirbtų?

Lietuvos bankas sukūrė nemokamą ir atvirą mokymų programą, padėsiančią atskirti tikrus eurų banknotus ir monetas nuo padirbtų. Ji skirta tiek dirbantiesiems su grynaisiais pinigais, tiek gyventojams, kurie atsiskaitymams naudoja grynuosius.
50 eurų banknotas
50 eurų banknotas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Apyvartoje kiekvieną mėnesį vidutiniškai aptinkame apie 200 padirbtų banknotų. Vis dėlto randami padirbiniai yra gana prastos kokybės ir juos nėra sudėtinga atskirti nuo tikrų pinigų, tačiau reikia žinoti pagrindinius apsaugos priemones ir įtartiną banknotą stengti palyginti su tuo, dėl kurio tikrumo jokių abejonių nėra“, – pranešime žiniasklaidai cituojama Lietuvos banko grynųjų pinigų ekspertė Ramunė Juzėnienė.

Naujoje Lietuvos banko el. mokymų programoje pateikti ir banknotų apsaugos priemonės, ir jų klastojimo pavyzdžiai. Programą sudaro dvi dalys, skirtos banknotams ir monetoms, o programos pabaigoje pateiktas specialus žinių patikrinimo testas padės pasitikrinti, kaip vartotojas įsisavino informaciją.

„Padirbti pinigai paprastai aptinkami perskaičiavimo metu – kai grynųjų pinigų tvarkytojai juos surenka iš parduotuvių bei kavinių ir perskaičiuoja specialia sertifikuota įranga“, – teigia Lietuvos bankas.

Lietuvos banko duomenimis, daugiausia randama padirbtų 50 eurų banknotų.

Padirbtų monetų randama gerokai mažiau – vidutiniškai 25 per mėnesį. Pasak R.Juzėnienės, dažniausiai randama padirbtų 50 ct, 1 ir 2 eurų monetų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius