TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Svarbiausia – ne energetikų pelnas, o vartotojų interesai

Arvydas Sekmokas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arvydas Sekmokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tai, kas energetikos sektoriuje nebuvo sprendžiama daugelį metų, turi būti išspręsta dar šiemet. Tokios pozicijos laikosi naujoji Energetikos ministerija.

Per du darbo mėnesius ministerija sulaukė daugybės energijos vartotojų skundų dėl prisijungimo prie elektros tinklų, dėl atsijungimo nuo centralizuotai tiekiamos šilumos, dėl energijos kainų, dėl kliūčių gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Su problemomis susiduria tiek buitiniai vartotojai, tiek įmonės.

Todėl Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sudarė Energetinių sprendimų tarybą. Jos tikslas – išsiaiškinti ir įvardyti svarbiausias problemas, su kuriomis susiduria vartotojai, ir teikti pasiūlymus, kokius teisės aktus reikia keisti, kad įvardytos problemos būtų kuo greičiau išspręstos. Taryba svarstys ir klausimus, susijusius su energetinių paslaugų kainodara.

„Aš jau patyriau, kad iki šiol tarp energetikos įmonių ir vartotojų buvo kone karo padėtis. Kariaujama buvo raštais, tačiau vartotojai beveik visuomet pralaimėdavo. Tai reiškia, kad būtinos permainos, būtina keisti įstatymus, įvairias taisykles, kad energetikai nesijaustų visagaliai monopolistai. Energetikos sprendimų taryba turės įvardyti problemas ir teikti ministerijai pasiūlymus, kaip jas išspręsti. Ir jos bus sprendžiamos greitai. Reikia keisti požiūrį: valstybei svarbiausia yra apginti ilgalaikius vartotojų interesus, o ne rūpintis energetikos įmonių pelnu“, - sakė energetikos ministras A.Sekmokas.

Energetinių sprendimų taryba sudarys Energetikos ministerijos, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos pramonės ir amatų rūmų, Žemės ūkio rūmų, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir profesinių sąjungų atstovai.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką