Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švedija apdovanojo Lietuvos verslininkus

Švedija apdovanojo Lietuvos verslininkus
LR Prezidentūros nuotrauka / Švedija apdovanojo Lietuvos verslininkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ministras pirmininkas Andrius Kubilius, Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin, ir daug kitų garbingų svečių, tarp kurių - ir Andrius Mamontovas, šiandien susitiko vienoje prestižiškiausių kasmetinių šalies verslo konferencijų. Jos metu buvo įteikti „Swedish Business Awards 2011” apdovanojimai.

Prizas už harmoningiausią augimą įteiktas lazerinių technologijų įmonių grupei „Altechna”. Geriausia metų socialinės atsakomybės iniciatyva pripažintas daugybę verslo, valstybinių institucijų ir mokymo įstaigų suvienijęs projektas „Nacionalinė moksleivių akademija”. Jaunojo verslininko prizas atiteko masažo salonų „Matančios rankos” įkūrėjui ir savininkui Karoliui Verbliugevičiui.

Ceremoniją atidarė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Vertinimo komisija penkiolika metų skaičiuojančiai įmonių grupei „Altechna” prizą skyrė įvertinę jos gerus finansinius rezultatus, augantį darbuotojų skaičių ir dalyvavimą tarptautinėje rinkoje. Kurdama lazerines technologijas ir aplinkai draugiškas saulės baterijas „Altechna” skatina mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

Harmoningiausiai augančių kompanijų kategorijoje puikiai įvertinta buvo ir „Biržų duona”. Vykstant gyventojų migracijai į miestus ši įmonė lieka regionine ir yra pavyzdys, demonstruojantis, kad nuolat augantį verslą galima vystyti ir kaime.

Švietimo ir mokslo ministerijos, Mstislavo Rostropovičiaus fondo, „Swedbank”, TEO LT, „Omnitel”, „Sicor Biotech”, Kauno technologijos universiteto, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto ir daugelio kitų organizacijų jau 7 metus įgyvendinamas plataus masto projektas „Nacionalinė moksleivių akademija”, skirtas papildomam mokslui ir muzikai gabių Lietuvos vaikų ugdymui, įvertintas kaip geriausia šiemet socialinės atsakomybės iniciatyva.

„Swedbank” pristatytoje iškiliausio jaunojo verslininko nominacijoje laurai atiteko masažo salonų „Matančios rankos” vadovui Karoliui Verbliugevičiui. Jo gebėjimas panaudoti savo stiprybes verslo vystymui tapo įkvepiančiu pavyzdžiu daugeliui aplinkinių. „Jauni sėkmingi verslininkai yra įrodymas, kad galima įgyvendinti savo svajones ir tikslus. Šis ir kiti jaunojo verslininko nominacijos pretendentai – tai įkvepiantys pavyzdžiai, keičiantys ne tik savo asmeninius gyvenimus, bet paliečiantys ir visą visuomenę”, – sakė „Swedbank“ vadovas Lietuvoje Antanas Danys.

„Swedbank“ Karoliui Verbliugevičiui dovanojo pažintinę kelionę į šiaurės Švedijoje esantį ledo viešbutį „Icehotel” ir susitikimą su jo įkūrėju Yngve Bergqvist, kuris pasaulyje vertinamas kaip vienas kūrybingiausių verslininkų.

Baltijos šalių Nobelio ekonomikos premijai prilyginami „Swedish Business Awards 2011“ buvo įteikti konferencijoje, šiemet skirtoje diskusijoms apie galimybes ir iššūkius tarptautiniame versle. Įkvėpimo šaltiniu naujoms verslo idėjoms renginį pavertė vieno iškiliausių šių dienų švedų ekonomistų bei rašytojų Kjell A. Nordström, vyriausiosios „Swedbank” ekonomistės Cecilia Hermansson, Švedijos parlamento vicepirmininkės Liselott Hagberg, „Swedbank” Baltijos šalių bankininkystės vadovės Birgitte Bonnesen, „Swedbank” vadovo Lietuvoje Antano Danio bei „TeliaSonera” viceprezidento Thomas Jönsson pranešimai.

Knygos „Funky business forever: How to enjoy capitalism” bendraautorius Kjell A. Nordström savo pranešime pažymėjo, jog ekonominio nuosmukio metu Rytų Europos šalys išliko kur kas konkurencingesnės, nei Vakarų. „Be to, daugiau inovacijų ir naujovių ateina taip pat iš rytinės Europos, nes postkomunistinėse šalyse mažiau verslo tradicijų. Verslininkai nenori grįžti į senąją santvarką ir naudojasi naujosios teikiamais privalumais eksperimentuodami su inovacijomis”, – sakė Kjell A. Nordström.

Konferencija buvo transliuojama internetu. Įsimintiniausių momentų nuotraukas galima peržiūrėti www.swedishbusinessawards.com.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką