Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šveicarai ketina įkurti senolių priežiūros banką

Laiminga senatvė
123rf nuotr. / Laiminga senatvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sankt Galenas gali būti pirmasis Šveicarijoje miestas, kuriame pradės veikti senolių priežiūros bankas. Čia šveicarai savanoriaus prižiūrėdami senukus, o valandas, kurias su jais praleido, vėliau galės išsikeisti į priežiūrą sau senatvėje, rašo swissinfo.ch.

Sankt Galeno valdžia tikisi, kad šis projektas sumažins asmens priežiūros paslaugų kainas, paskatins žmonių solidarumą ir padės kovoti su demografinėmis problemomis.

Šveicarijos demografinė bomba tiksi vis garsiau ir garsiau. 1960 metais vos kas dešimtas šalies gyventojas buvo vyresnis nei 65, o dabar jau vienas iš šešių Šveicarijos gyventojų yra senyvo amžiaus.

Dėl to kenčia ir šalies pensijų sistema. Šalies statistikos biuro duomenimis, keturi dirbantieji dabar uždirba pensiją vienam pensininkui. Skaičiuojama, kad po 40 metų vieną pensininką išlaikys jau vos 2 dirbantieji.

Senstanti visuomenė, žmonės, kuriems reikia nuolatinės priežiūros dabar yra didelė problema vietinėms šalies valdžioms.

„Žmonės dabar turi rūpintis ne tik savo šeima, bet ir draugais, kaimynais“, – sakė senolių priežiūros banko projekto vadovė Katja Meierhans.

Projekto tikslas yra leisti senyvo amžiaus žmonėms kuo ilgiau gyventi nepriklausomai ir savo namuose.

Šiuo metu Sankt Galene gyvena apie 12 tūkst. žmonių, vyresnių nei 65 m.

Projekto organizatoriai tikisi, kad pavyks surinkti apie 300 savanorių, kurie sutiktų savanoriauti 2–3 valandas per savaitę.

Nepaisant to, kad dirbantiems žmonėms nebus mokama, priežiūra kainuos. Pinigų reikės internetinio tinklalapio administravimui, duomenų bazės palaikymui, žmonių apmokymui. Be to, jei projektas nepasiseks, reikės sumokėti savanoriams už jų praleistas valandas prižiūrint senyvus žmones.

Galutinai projektas turėtų būti patvirtintas jau šį pavasarį ir veikti pradėtų jau vasarą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką