Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 24d. 14:47

Liberalų rinkiminiai pažadai padidintų „Sodros“ deficitą, tačiau daugiau uždirbantieji nebebūtų diskriminuojami

Pensininkė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pensininkė

Seimą šūkiu „Sveiko proto balsas“ šturmuosiantis Liberalų sąjūdis šeštadienį Kaune tvirtins rinkiminę programą. Jie ne tik žada neįvesti naujų mokesčių, bet ir atsisakyti jau esamų. Pavyzdžiui, skatinant algų augimą, siūloma nustatyti mokesčių „Sodros“ lubas.

Liberalų sąjūdis tautiečiams žada vakarietiškas algas. Darbdaviams esą bus sudarytos sąlygos didinti pavaldinių atlyginimus.

„Nuo darbo užmokesčio dalies, viršijančios 3500 litų, nereikės mokėti „Sodros“ mokesčių. Jei įmonė sutinka darbuotojui pakelti atlyginimą iki 3500 litų ir daugiau, jie abipusio susitarimo pagrindu galės vadovautis laisvesnėmis Darbo kodekso nuostatomis“, – rašoma partijos rinkiminėje programoje.

Taip pat žadama nedidinti esamų ir neįvesti naujų mokesčių, priešintis progresiniams mokesčiams, panaikinti mažai lėšų į biudžetą sunešančius mokesčius, pavyzdžiui, paveldimo turto mokestį. Liberalai taip pat žada sukurti daug naujų darbo vietų, kad žmonės galėtų rinktis, kur dirbti.

„Nebe Lietuva važiuos dirbti užsienio įmonėse, o įmonės iš užsienio ateis į Lietuvą. Pritrauksime daugiau nei po 50 naujų užsienio įmonių į Lietuvą kasmet“, – rašoma rinkiminėje programoje.

Nerijus Mačiulis: atlyginimai augtų greičiau

„Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto Nerijaus Mačiulio teigimu, dabartinė situacija, kai „Sodros“ išmokos yra ribojamos, o įmokos – ne, diskriminuoja daugiau uždirbančius šalies gyventojus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nerijus Mačiulis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Nerijus Mačiulis

„Lietuvoje dauguma išmokų – tiek senatvės pensija, tiek invalidumo pensija,  motinystės ar nedarbo draudimo išmoka – visos jos yra apribotos gana žemame lygyje. Tai yra, net ir didelį darbo užmokestį gaunantis žmogus, susirgęs ar išėjęs tėvystės ar motinystės atostogų, gauna labai apribotą išmoką“, – sakė ekonomistas.

Jo teigimu, visose valstybėse, kur yra apribotos išmokos, yra apribotos ir įmokos. Arba priešingai – jei nėra ribojamos įmokos, nėra lubų ir išmokoms.

„Toks principas dabar diskriminuoja didesnį darbo užmokestį gaunančiuosius ir tikrai neskatina darbdavių didinti atlyginimą ir neskatina naujų darbo vietų kūrimo kvalifikuotiems specialistams“, – sakė N.Mačiulis.

Tačiau jis sutinka, kad tokios lubos kiurdytų ir taip skylėtą „Sodrą“ – šių metų 7 mėnesių deficitas siekia 1,3 mlrd. Lt.

„Trumpame laikotarpyje reikėtų galvoti, kaip subalansuoti „Sodros“ biudžetą, kuris dabar yra labai problematiškas. Bet jeigu atsirastų tokios lubos „Sodros“ mokesčiui, tikėtina, kad vidutinis darbo užmokestis augtų greičiau ir augtų įmokos į „Sodrą“, – sakė N.Mačiulis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką