Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Swedbank“ 9 mėn. nuostolis – 0,6 mlrd. litų

„Swedbank“
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / „Swedbank“
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl atidėjinių galimiems paskolų nuostoliams padengti „Swedbank“ grupė Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius patyrė 592,3 mln. Lt nuostolių.

„Swedbank“ Lietuvoje veiklos pelnas prieš mokesčius ir atidėjinius per 9 šių metų mėnesius yra 381,7  mln. Lt., rašoma išplatintame pranešime.

Pajamos sumažėjo 23 % (iki 628 mln. Lt), o veiklos išlaidos – 30% (iki 246,3 mln. Lt), palyginti su tuo pačiu 2008 m. laikotarpiu. Klientų indėliai per trečiąjį ketvirtį sumažėjo 2 %, o paskolų portfelis sumenko  3 %, pranešė bankas.

Paskolų portfelio kokybė

Kai kurie požymiai jau rodo, kad blogų paskolų apimties augimas lėtėja, tačiau paskolų kokybė ir atidėjiniai blogoms paskoloms išlieka pagrindiniai veiksniai, darantys įtaką veiklos rezultatams šiomis sąlygomis, pranešimą spaudai cituoja VŽ.

„Swedbank“ Lietuvoje trečią ketvirį grynieji paskolų nuostoliai siekė 323 mln. Lt. Šie nuostoliai daugiausia yra susiję su komercinės paskirties nekilnojamojo turto ir transporto sektoriais.

„Bankas siekia kuo anksčiau kartu su klientais rasti problemų sprendimą, kad sušvelnintų galimas neigiamas pasekmes ateityje“, – pabrėžia „Swedbank“ vadovas Lietuvoje Antanas Danys.

Pajamos

2009 m. 9 mėnesių pajamoms poveikį turėjo išaugusios vadinamųjų blogų paskolų apimtys, žemos pinigų rinkos palūkanų normos ir sumažėjusios skolinimo apimtys. Be to, bankas turi daugiau su Europos tarpbankinės rinkos palūkanomis EURIBOR susieto turto nei įsipareigojimų, todėl EURIBOR sumažėjimas turėjo neigiamą poveikį grynosioms palūkanų pajamoms.

Išlaidos

Banko išlaidų mažėjimas 30 % leido pasiekti 39 % išlaidų ir pajamų santykį. Šį rezultatą bankui pavyko pasiekti įgyvendinus priemones, kuriomis siekiama pristaikyti prie pasikeitusios ekonominės aplinkos: veiklos produktyvumo ir pirkimų efektyvumo didinimas, griežta veiklos išlaidų kontrolė bei papildomų išmokų ir priedų darbuotojams atsisakymas.

Siekiant prisitaikyti prie sumažėjusių veiklos apimčių per pirmus devynis šių metų mėnesius banko darbuotojų skaičius sumažėjo 11 %, arba 353, o klientų aptarnavimo padalinių – 14 %, t.  y.  nuo 120 iki 103.

Indėlių ir paskolų apimtys

2009 m. bankas išlaikė 31,5 % privačių asmenų indėlių rinkos dalį.

Anksčiau buvusią paskolų augimo tendenciją rinkoje pakeitė paskolų rinkos mažėjimas. Dėl šių priežasčių banko skolinimo apimtys per trečiąjį ketvirtį sumažėjo 3 %. Banko veiklos apimtims įtakos turėjo atidėjiniai blogoms paskoloms ir sumažėjusi naujo finansavimo paklausa rinkoje.

Banko pranešime teigiama, kad Baltijos šalys vis dar laikomos didesnės rizikos regionu dėl šio regiono ekonomikos nuosmukio ir pasaulio finansų krizės – tai neigiamai paveikė ir skolinimosi kainą, kuri tebėra daug didesnė nei prieš kelerius metus. Kaip ir per antrąjį ketvirtį, per trečiąjį ketvirtį tiek naujų, tiek jau suteiktų paskolų maržos buvo peržiūrimos atsižvelgiant į riziką ir pasikeitusią išteklių kainą. Šis procesas vyks ir ateinančiais mėnesiais. 

Trauktis nežada

Per ateinančius mėnesius skolinimo apimtys šalyje toliau mažės. Banko analitikai prognozuoja, kad metų pabaigoje blogų paskolų apimtys augs lėčiau, o pasibaigusius 2009 metus bus galima prisiminti kaip metus, per kuriuos kredito nuostoliai buvo didžiausi.

Banko lojalumo Lietuvos šalies rinkai strategija nesikeičia, t. y. Baltijos šalių rinkose „Swedbank“ įsitvirtino ilgam, rašoma pranešime.

„Swedbank“ 2009 m. rezultatai bus paskelbti 2010 m. vasario 9 d.

Temos Bankas, Swedbank
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką