Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Swedbank“ finansuoja jau dešimtąjį vėjo jėgainių parką Lietuvoje

jegaines
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Vėjo jėgainės.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Swedbank“ ir bendrovė „Gemba“ pasirašė vėjo jėgainių parko, iškilsiančio Lazdijų rajone, statybos finansavimo sutartį. Bendra 6 megavatų (MW) galingumo vėjo jėgainių projekto vertė yra 35,8 mln. litų, „Swedbank“ jam suteikė 25 mln. litų finansavimą.

Tai yra dešimtasis vėjo jėgainių parkas šalyje, kurį finansuoja „Swedbank“. Iš viso bankas ekologiškos energijos gamybos finansavimui jau yra skyręs beveik 600 mln. litų.

Lazdijų rajono Miesto Kolonijos kaime bus pastatytos trys Vokietijos bendrovės „Enercon“ E–82 modelio jėgainės su 78 metrų aukščio bokštais. Tai bus pirmasis vėjo jėgainių parkas šiame rajone. Vėjo jėgainių parko gaminama energija bus tiekiama į RST tinklą, o gamybą planuojama pradėti 2011 metų sausį.

„Mūsų bendrovei tai yra pirmasis įgyvendinamas vėjo jėgainių projektas, todėl įgyvendinant jį labai svarbu dirbti su didelę patirtį šioje srityje turinčiais partneriais“, – sako vienas iš bendrovės „Gemba“ akcininkų Arūnas Mačiuitis.

„Swedbank“ su ekologiškos energijos projektais Lietuvoje dirba nuo 2005 metų. Skaičiuojama, kad banko finansuotų dešimties vėjo jėgainių parkų bendroji galia 2011 metais sieks 127 MW.

„Alternatyvių energijos šaltinių finansavimas yra viena prioritetinių banko veiklos sričių. Atsinaujinančių išteklių energetikos vystymas ne tik svarbus šaliai dėl geopolitinių priežasčių, bet ir padeda mažinti neigiamą poveikį aplinkai“, – sako „Swedbank“ Stambių verslo klientų departamento direktorius Mintautas Miškinis.

„Swedbank“ finansuotos vėjo jėgainės, kitaip nei įprastos šiluminės elektrinės, tam pačiam kiekiui elektros energijos pagaminti per metus į atmosferą neišmes 175 tūkst. tonų CO2. Skaičiuojama, kad panašiai tiek anglies dvideginio į atmosferą per metus išmeta apie 73 tūkst. šiuolaikiškų automobilių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką