TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Swedbank“ grupė Lietuvoje pernai patyrė 1,18 mln. litų nuostolių

Swedbank
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Praėjusiais metais banko paskolų apimtys sumažėjo 22 procentais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl atidėjinių galimiems paskolų nuostoliams dengti bei dėl pajamų mažėjimo susitraukus ekonomikai, praėjusiais metais „Swedbank“ grupė Lietuvoje patyrė 1,18 mln. litų nuostolių.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, 2009 metais „Swedbank“ veiklos Lietuvoje pelnas prieš mokesčius ir atidėjinius yra 471 mln. litų. Lyginant su 2008 metais jis sumažėjo 22 procentais, teigiama išplatintame pranešime.

Per 2009 metus „Swedbank“ grupės pajamos sumažėjo 24 proc. iki 753 mln. Lt. Pajamų mažėjimą lėmė žemos bazinės pinigų rinkos palūkanos ir sumažėjusios paskolų apimtys. Grynųjų palūkanų pajamų sumažėjimui įtakos turėjo ir neveiksnių paskolų skaičiaus padidėjimas.

Kaip teigiama pranešime, praėjusiais metais banko paskolų apimtys sumažėjo 22 procentais. Pagrindinės šio sumažėjimo priežastys – mažesnės skolinimosi apimtys ir atidėjinių padidėjimas, kurie sudaro 6 proc. minėto paskolų apimčių sumažėjimo.

Tikėtina, kad 2010 m. grynosios paskolų apimtys gali ir toliau mažėti – tai lems skolinimosi poreikio mažėjimo tendencija, įsivyravusi po spartaus augimo laikotarpio, nes sumažėjus pajamoms, gyventojų paskolų ir pajamų santykis yra padidėjęs.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką