TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Swedbank“ klientams siūlo dvi naujas taupymo ir investavimo galimybes

Swedbank
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Swedbank
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį pradėti platinti du nauji „Swedbank“ produktai leidžia klientams, atsižvelgiant į asmeninius poreikius, pasirinkti skirtingas taupymo ir investavimo strategijas.

Naujasis investicinis indėlis „Atsinaujinanti energija 1“ skirtas norintiems tam tikrą pinigų sumą saugiai investuoti vidutiniam laikotarpiui ir gauti didesnes palūkanas atsigaunant pasaulio ekonomikai. Tuo tarpu nauja Taupymo obligacijų emisija yra skirta norintiems saugiai ir už didesnes nei terminuoto indėlio palūkanas atsidėti pinigus trumpesniam laikui – metams, teigiama pranešime spaudai.

„Praėjusį mėnesį išties sėkmingai baigėme platinti taupymo obligacijas ir investicinį indėlį. Stebime tendenciją, kad santaupų turintys klientai yra linkę saugiai investuoti ir „įdarbinti“ laisvus pinigus. Investicinis indėlis yra ir saugi, ir patogi investicija. Pavyzdžiui, sudaryti sutartį ar įsigyti taupymo obligacijų galima net neužėjus į banko padalinį, o pasinaudojus interneto banku. Šiuo metu tokiu būdu investicinio indėlio sutartį sudaro apie 20 proc. klientų“, - pastebėjimais dalijasi „Swedbank“ Kasdieninės bankininkystės ir investavimo departamento direktorius Ramūnas Strauka.

Investicinis indėlis susietas su atsinaujinančia energija

Šiandien pradėtas platinti naujas „Swedbank“ investicinis indėlis „Atsinaujinanti energija 1“ yra susietas su „BNP Paribas Global Renewable Energies Excess Return“ indeksu. Sudaryti šio investicinio indėlio sutartį bus galima iki birželio 15 dienos. Naujojo investicinio indėlio terminas – 3 metai.

Sudaryti investicinio indėlio sutartį galima ir litais, ir eurais. Minimali indėlio sutarties suma – 1500 litų arba 500 eurų. Sudarius investicinio indėlio sutartį litais be rizikos premijos indėlininkui yra garantuojamos 13 proc. palūkanos per 3 metų indėlio terminą.

„13 proc. palūkanų yra garantuotas minimalus uždarbis per 3 metus, sudarant investicinio indėlio „Atsinaujinanti energija 1“ sutartį litais be rizikos premijos. Jei indeksas, su kuriuo susietas investicinis indėlis, per indėlio terminą pakils, klientas prie garantuotų palūkanų uždirbs ir papildomų lėšų“, - sako R. Strauka.

Šiuo metu „BNP Paribas Global Renewable Energies Excess Return“ indeksą sudaro 28 atsinaujinančios energetikos bendrovių iš 11 pasaulio šalių akcijos.

„Atsinaujinantys energijos šaltiniai yra viena prioritetinių krypčių daugelyje Vakarų valstybių. Į šią energetikos sritį investuojama daug – 2007 metais į atsinaujinančių šaltinių energetiką pasaulyje buvo investuota beveik 100 mlrd. JAV dolerių“, - sako „Swedbank“ Kasdieninės bankininkystės ir investavimo departamento direktorius Ramūnas Strauka.

Jei indekso vertė išaugs, klientai, sudarę šio investicinio indėlio sutartį, gali būti tikri, jog termino pabaigoje uždirbs dalį indekso prieaugio (35-55 proc., jei pasirinktas indėlis litais ir 35-45 proc., jei pasirinktas indėlis eurais). Net indekso vertei smukus, klientai atgaus visus investuotus pinigus, o pasidėję indėlį litais be rizikos premijos uždirbs 13 proc. palūkanų per indėlio terminą. Suteikiama galimybė rinktis indėlį su vadinamąja rizikos premija ir, sumokėjus papildomą 10 proc. priemoką, gauti didesnę indekso vertės prieaugio dalį – 180-200 proc. nuo krepšelio vertės prieaugio, jei indėlis padėtas litais ir atitinkamai 100-120 proc., jei indėlis padėtas eurais. Tikslūs dalyvavimo koeficientai (t. y. „BNP Paribas Global Renewable Energies Excess Return“ indekso vertės prieaugio dalis, kuri atiteks indėlio savininkui) bus paskelbti išplatinus indėlį.

„Investicinis indėlis labiau domina 30-45 metų amžiaus žmones, tuo tarpu vyresni ir pensinio amžiaus klientai mieliau renkasi trumpesnio termino taupymo obligacijas“, - sako R. Strauka.

Investiciniai indėliai draudžiami VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“.

Taupymo obligacijos leidžia patogiau valdyti finansus

„Swedbank“ gegužės 11 d. taip pat pradėjo platinti naujas taupymo obligacijų emisijas litais ir eurais. Tai jau aštuntoji ir devintoji pernai pristatyto naujo finansų produkto emisijos Lietuvoje.

Kaip ir terminuotas indėlis, banko taupymo obligacijos garantuoja, kad jas išlaikius iki nustatyto termino pabaigos, investuotojui yra išmokamos garantuotos palūkanos. Tačiau, skirtingai nei terminuoto indėlio atveju, taupymo obligacijas pardavus anksčiau, palūkanos nėra prarandamos. Į šį finansų instrumentą investavęs klientas iš anksto žino, kiek pajamų gaus pardavęs taupymo obligacijas prieš išpirkimo terminą. Obligacijų pirmalaikio išpirkimo kaina yra nustatoma iš anksto ir didėja laikui bėgant – tai yra, kuo ilgiau obligacijos išlaikomos, tuo didesnis ir pelnas.

Nauja „Swedbank“ taupymo obligacijų emisija bus platinama nuo 2009 m. gegužės 11 iki birželio 15 d. Minimali investicijų suma – 100 litų arba 100 eurų. Garantuotų palūkanų norma litais yra 9 proc., eurais – 2,5 proc. Taupymo obligacijas galima įsigyti bet kuriame „Swedbank“ klientų padalinyje arba „Swedbank“ interneto banke.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką