Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Swedbank“ Lietuvoje 2011 m. pirmojo ketvirčio grynasis pelnas siekė 170 milijonų litų

„Swedbank“
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / „Swedbank“
Šaltinis: 15min
0
A A

Stabilus Lietuvos ekonomikos augimas kartu su gerėjančia finansine klientų situacija bei veiklos efektyvumo didinimu yra pagrindiniai veiksniai, lėmę teigiamus „Swedbank“ Lietuvoje finansinius 2011 m. pirmojo ketvirčio rezultatus. Banko pelnas per pirmąjį 2011 m. ketvirtį siekė 170 milijonų litų, per tą patį laikotarpį prieš metus buvo patirtas 67 milijonų litų nuostolis, teigiama banko išplatintame pranešime spaudai.

„Banko pirmojo ketvirčio pelnas padės laipsniškai amortizuoti praėjusių metų nuostolius, teigia „Swedbank“ Lietuvoje vadovas Antanas Danys. Gerėjančios Lietuvos ūkio augimo prognozės leidžia optimistiškai žvelgti į perspektyvą, o išmoktos pamokos tiek verslininkus, tiek gyventojus skatina atsakingiau planuoti savo finansus. Tai užtikrina stabilų pagrindą tvariam augimui.”

Paskolos ir indėliai

Bendrasis skolinimas toliau mažėja, nes paskolų apimtys, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo 7,6 procentais, o lyginant su 2010 m. ketvirtuoju ketvirčiu – 1,5 procento. Labiausiai sumažėjo paskolų verslo klientams ir lizingo portfelio apimtys. Kadangi paklausa atsigauna lėtai, pirmajame ketvirtyje naujų paskolų apimtys didėjo nestabiliai. Paskolų portfelio augimas prognozuojamas 2011 m. antrojoje pusėje, o paskolų portfelio amortizacijos tempai turėtų būti lėtesni.

Indėlių apimtys yra panašios, kaip ir praėjusiais metais. Lyginant su 2010 m. pirmuoju ir ketvirtuoju ketvirčiu, jos sumažėjo neženkliai, atitinkamai 0,2 ir 4,8 procentais.

Indėlių apimtys yra panašios kaip ir praėjusiais metais. Lyginant su 2010 m. pirmuoju ir ketvirtuoju ketvirčiu, jos sumažėjo neženkliai, atitinkamai 0,2 ir 4,8 procentais. 

2011 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje „Swedbank“ Lietuvoje teko 23 procentai paskolų rinkos. Banko dalis indėlių rinkoje sudarė 27 procentus – lyginant su 2010 m. pirmuoju ketvirčiu ji sumažėjo 2 procentiniais punktais.

Paskolų ir indėlių santykis pagerėjo ir siekė 124 procentus (2010 m. pirmajame ketvirtyje jis buvo lygus 134 procentams).

Paskolų kokybė

2011 m. pirmajame ketvirtyje atidėjiniai mažėjo  93 milijonais litų (prieš metus augo 200 milijonų litų). Nuostolio požymių turinčios paskolos pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje sudarė 2,335 milijonus litų, palyginimui, 2010 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje tokios paskolos sudarė 2,787 milijonus litų.

Pajamos ir išlaidos

Išaugus grynosioms palūkaninėms pajamoms, bendrosios pajamos, lyginant su praėjusiais metais, padidėjo 19 milijonų litų, t. y., 13 procentinių punktų palyginus su 2010 pirmuoju ketvirčiu.

Grynosios palūkaninės pajamos padidėjo 33,8 procentais, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Grynųjų palūkaninių pajamų augimą skatino sumažėjusios vietinių indėlių išlaidos ir kylančios rinkos palūkanos eurais.

Išlaidų ir pajamų santykis buvo 46,1 procentai (2010 m. pirmajame ketvirtyje – 55,9 procentai).

Pirmajame ketvirtyje darbuotojų skaičius sumažėjo 62 vnt.; 2011 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje bendras darbuotojų skaičius siekė 2627.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką