Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 07, 08:49

„Swedbank“: vaikams atidarytų sąskaitų skaičius augo daugiau nei 50 proc.

Lietuvoje per praėjusius metus tėvai savo vaikams iki 14 m. amžiaus atidarė 54 proc. daugiau sąskaitų nei ankstesniais metais, rodo „Swedbank“ duomenys. Per metus iš viso buvo atidaryta daugiau kaip 11 tūkst. banko sąskaitų vaikams, kiek daugiau nei pusė iš jų (53 proc.) buvo atidarytos nuotoliniu būdu, rašoma pranešime spaudai.
Elektroninė prekyba
Elektroninė prekyba / 123RF.com nuotr.

„Matydami augantį gyventojų poreikį kuo daugiau paslaugų gauti be fizinio apsilankymo banko padalinyje, galimybę atidaryti sąskaitą vaikams nuotoliniu būdu pristatėme prieš metus, ir ji netruko išpopuliarėti. Prasidėjus šiems mokslo metams, maždaug 2 iš 3 vaikų sąskaitų jau buvo atidaromos nevykstant į banko padalinį“, – sako „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato.

Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, iš visų per praėjusius metus vaikams atidarytų sąskaitų didžioji dalis (67 proc.) tenka 10-13 m. amžiaus vaikų grupei.

„Daugėjant vietų, kuriose galima atsiskaityti naudojantis elektroninėmis priemonėmis, ir mažėjant grynųjų pinigų naudojimui, vis daugiau tėvų nusprendžia savo vaikams atidaryti banko sąskaitas. Be to, asmeninė sąskaita vaikui dažnai tampa pirmuoju žingsniu susipažįstant su šiuolaikinėmis finansų valdymo priemonėmis“, − teigia „Swedbank“ atstovas.

Turėdami savo banko sąskaitą, vaikai nuo 6 metų amžiaus gali tapti „Swedbank“ Jaunimo programos dalyviais ir gauti nuosavą bekontaktę mokėjimų kortelę „Mastercard WEB“, naudotis išmaniąja „Swedbank“ programėle.

P.Ladziato pabrėžia, kad vaikų atliekamas operacijas gali stebėti ir patys tėvai per interneto banką ar išmaniąją banko programėlę.

„Sąskaitas savo vaikams atidarę tėvai pirmiausia į jas nukreipia taupymui skirtas lėšas, o vėliau – kišenpinigius. Susiejus sąskaitą su kortele, vaikas įgyja galimybę pats naudotis šiuolaikinėmis atsiskaitymo priemonėmis, valdyti savo kišenpinigių biudžetą ir mokytis finansinio raštingumo praktikoje“, − komentuoja P.Ladziato.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką