Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 09, 07:46

Tarp aludarių ir stipriųjų alkoholinių gėrimų gamintojų – kova

Nevienodi alkoholio akcizai dar labiau sukiršino stipriųjų alkoholinių gėrimų gamintojus ir aludarius.
Alkoholis
Alkoholio gamintojai nesutaria dėl akcizų. / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.
Temos: 2 Degtinė Akcizas

Nevienodi alkoholio akcizai sukiršino stipriųjų alkoholinių gėrimų gamintojus ir aludarius, rašo dienraštis „Kauno diena“.  Stipriųjų alkoholinių gėrimų gamintojai tvirtina, kad akcizai nevienodai didinami kelerius metus iš eilės, o tokia metodika klaidinga, nes vienas laipsnis alkoholio butelyje degtinės apmokestinamas penkis kartus brangiau negu skardinėje alaus.

Į nevienodus alkoholinių gėrimų akcizus dėmesį atkreipė ir prezidentas Valdas Adamkus, peržiūrėjęs daugybę įstatymo pataisų, kurias jam prieš Naujuosius metus pasirašyti įteikė Seimas, ir pasiūlė proporcingai apmokestinti alkoholinius gėrimus neišskiriant alaus.

Aludariai ir stipriųjų gėrimų gamintojai šį raginimą suprato savaip. Lietuvos aludarių asociacijos prezidentas Saulius Galadauskas tvirtina, kad natūralių fermentuotų alkoholinių gėrimų akcizas turi būti mažesnis. Asociacijos, vienijančios stipriaisiais alkoholiniais gėrimais prekiaujančias įmones, prezidentas Laurynas Vilimas teigia, kad alkoholis yra vienodas tiek butelyje alaus, tiek butelyje degtinės.

Pask jo, Lietuvoje 3 litus kainuojančiame butelyje alaus akcizo dalis siekia apie 20 proc. jo kainos, arba 40-50 centų, o stipriųjų gėrimų akcizas sudaro apie pusę visos butelio kainos, todėl už 17 litų kamuojantį butelį degtinės tenka mokėti 8-9 litus akcizo.

Po Naujųjų metų alaus akcizas padidėjo 10 proc, o stipriųjų gėrimų - 15 proc. Dėl to butelis alaus vidutiniškai turėjo pabrangti vos keliais centais, o butelis degtinės - apie 1,3 lito.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką