TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp produktyviausių Baltijos šalių įmonių − Lietuvos biotechnologijų, chemijos ir mobiliojo ryšio bendrovės

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinė personalo vertinimo metodikų ir tyrimų bendrovė „Profiles International“ pirmą kartą atliko tyrimą, leidusį išrinkti produktyviausias bendroves Baltijos šalyse. Tyrėjai vertino apie 30–yje sričių veikiančias įmones, iš jų vienuolikoje sričių pirmauja Lietuvos bendrovės.

Produktyviausiųjų Baltijos regiono įmonių sąraše ypač išsiskiria Lietuvos įmonės „Sicor Biotech“ (medicina ir farmacija − biotechnologijos), UAB „Mestilla“ (chemijos pramonė), „Tele2“ (IT ir telekomunikacijos) ir „Neste Lietuva“ (degalinės), produktyvumu žymiai pralenkusios artimiausius savo sektorių varžovus.

Bendrovių produktyvumas buvo vertinamas lyginant įmonės pajamas ir darbuotojų skaičių. Įvertinę beveik pusantro tūkstančio Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonių, turinčių daugiau kaip pusę milijono darbuotojų, tyrėjai ne tik sudarė produktyviausių bendrovių sąrašą, bet ir išskyrė svarbiausius veiksnius produktyvumui užtikrinti.

„Galime įvardyti tris svarbiausius bruožus, būdingus dideliu produktyvumu pasižyminčioms įmonėms. Tai pažangiai organizuota veikla, efektyvūs vadovai ir veiksmingai pasitelkiami darbuotojai. − sako Airida Zavadskė, „Profiles International“ vadovė Baltijos šalims. − Efektyvumas prasideda aiškia įmonės strategija. Ji tinkamai perduodama visai organizacijai, kurioje kiekvienas darbuotojas suvokia savo pareigas ir tikslus bei žino, kas, kaip ir kada turi būti padaryta. Kalbant paprastai, produktyviausios Baltijos šalyse įmonės padaro daugiau pasitelkdamos mažiau darbuotojų“, − teigia tyrėja.

Kaip atskleidė tyrimas, visose trijose šalyse įmonių produktyvumo vidurkis yra panašus, tačiau kai kuriuose sektoriuose atskirų valstybių įmonės yra gerokai pranašesnės. Be jau minėtų biotechnologijų, chemijos, ITT sektorių, kuriuose Lietuvos bendrovės yra neginčijamos lyderės, mūsų šalis pirmauja ir mažmeninės prekybos, draudimo bei bankų srityse. Žemės ūkio bei transporto sektoriuose akivaizdžiai dominuoja Lietuvos ir Latvijos įmonės, tuo tarpu Estijos bendrovės pirmauja gamyboje ir ypač tekstilės gamyboje. Statybos ir nekilnojamojo turto, medienos, automobilių pardavimo srities lyderės yra Latvijos ir Estijos įmonės, o lietuviškos šių sektorių bendrovės nuo jų gerokai atsilieka.

Pagal bendrą produktyviausių įmonių skaičių Lietuva ir Latvija turi po 11 sričių lyderių, Estijoje veikia 7 savo srityse produktyviausiomis pripažintos bendrovės.

Baltijos šalių produktyviausių įmonių tyrimą liepos−rugsėjo mėnesiais atliko „Profiles International“ atstovybė su partneriais Latvijoje ir Estijoje. Juo siekta geriau suprasti veiksnius, skatinančius organizacijų produktyvumą. Tyrimas jau dukart vykdytas JAV, o šiemet pirmąkart atliktas ir Europoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Biotechnologija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką