15min be reklamos
Publikuota 2022 01 06, 12:34

Tarp SEB trečios pakopos pensijų fondų – naujas tvariai investuojantis fondas

UAB „SEB investicijų valdymas“ įsteigė naują trečios pakopos pensijų fondą „SEB index. Klimato ateitis“. Klientams siūlomos dvi naujovės – galimybė kaupti ateičiai pasyviai valdomame indeksiniame fonde, kurio investicijos nukreiptos į klimato kaitos stabdymą, rašoma SEB banko pranešime žiniasklaidai.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 SEB bankas Finansai

„Naujas fondas skirtas tiems, kurie nori savo pensijai kaupiamu kapitalu prisidėti prie klimato kaitos problemų sprendimo. Visas fondo turtas bus investuojamas į įmonių akcijas. Esame išsikėlę tikslą, kad fondo anglies dvideginio intensyvumo rodiklis (kiek anglies dvideginio sukuria įmonė vienam milijonui eurų pajamų gauti) būtų bent 30 proc. mažesnis negu bendros akcijų rinkos, taip pat sieksime, kad šis rodiklis toliau nuolat mažėtų“, – sako Paulius Kabelis, „SEB investicijų valdymo“ Investicijų valdymo grupės vadovas.

Mažiausiai 75 proc. fondo lėšų bus investuojama į Europos Sąjungos klimato indeksus sekančius biržoje prekiaujamus fondus (angl. exchange traded funds arba ETF), arba Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (ES) Nr. 2019/2088 dėl su tvarumu susijusios informacijos atskleidimo finansinių paslaugų sektoriuje 9 straipsnyje apibrėžtos kategorijos fondus (fondus, kurių pagrindinis turto investavimo tikslas yra investicijų tvarumas).

Augant gyventojų susirūpinimui dėl klimato ateities, tvarios pensijų fondų investicijos ima rūpėti vis didesnei kaupiančiųjų pensijai daliai. 2021 metais SEB užsakymu atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausą parodė, kad 75 proc. respondentų svarbu, kad jų pensijai kaupiamos lėšos būtų investuojamos tvariai, 44 proc. respondentų nurodė, kad jiems tas yra itin svarbu.

„SEB index. Klimato ateitis“ – pirmasis SEB trečios pensijų pakopos indeksinis fondas, galintis sudominti klientus, kuriems patraukli pasyvaus investavimo idėja. Valdant šį fondą bus siekiama kuo artimiau atkartoti „MSCI ACWI Climate Change“ indeksą, investuojant į biržoje prekiaujamus fondus, ar indeksinius fondus.

Metinis fondo „SEB index. Klimato ateitis“ valdymo mokestis – 0,39 proc. nuo pensijų sąskaitoje esančių lėšų vidutinės metinės vertės. Tai yra mažiausias valdymo mokestis Lietuvos trečios pakopos pensijų fondų rinkoje.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką