Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 6d. 07:38

Tarptautinėms misijoms lėšų užteks

Nepaisant ekonominių sunkumų, tarptautinių misijų finansavimas šiais metais nesikeis.
S.Paukštės/BFL nuotr. / Nepaisant ekonominių sunkumų, tarptautinių misijų finansavimas šiais metais nesikeis.
Spaudžiama ekonominio sunkmečio, Lietuva taupyti tarptautinėms Krašto apsaugos ministerijos (KAM) misijoms šiemet neketina. Keturioms šalies karinėms misijoms šiemet numatomas panašus biudžetas kaip ir pernai.

Pasak KAM atstovų, finansavimas 2009 metų tarptautinėms misijoms nemažės, tačiau šiek tiek bus mažinami jose tarnaujančių karių atlyginimai.

Vidutinis Lietuvoje tarnaujančio eilinio kario atlyginimas siekia apie 1,615 tūkst. Lt, turinčio kapitono laipsnį – 3,840 tūkst. Lt. Kariams, tarnaujantiems tarptautinėse misijose Balkanų, Persijos įlankos, Centrinės ir Pietų Azijos regionuose, prie atlyginimo už tarnybos užsienyje specifiką mokamos kompensacijos.

„Tiek atlyginimas, tiek kompensacijų dydžiai priklauso nuo tarptautinės operacijos pobūdžio, vietos ir karinio vieneto atliekamų funkcijų, taip pat to, kiek karys yra ištarnavęs vienoje pareigybėje“, – „15min“ sakė KAM viešųjų ryšių specialistė Asta Galdikaitė.

Kompensacijos kariams mokamos kas mėnesį. Balkanuose tarnaujantis karys šiuo metu gauna 5,7 tūkst. Lt dydžio mėnesinę kompensaciją, Persijos įlankos regione – 6,650 tūkst. Lt, Centrinės ir Pietų Azijos regionuose – atitinkamai 7,125 tūkst. ir 8,550 tūkst. Lt. Kariams kas mėnesį taip pat mokami 95 Lt ryšio išlaidoms padengti.

Pasak A.Galdikaitės, atlyginimai ir kompensacijos kariams yra skaičiuojamos pagal bazinius dydžius. „Atsižvelgiant į tai, kad 2009 metais patvirtintas bazinis dydis sumažėja nuo 490 Lt iki 475 Lt ir į tai, kad bendri KAM šių metų asignavimai sumažinti 168,7 mln. Lt, kariams šiuo atveju pajamos sumažės tik dėl bazinio dydžio pokyčio“, – pažymėjo A.Galdikaitė.

Biudžetas nemažės

Tarptautinių misijų finansavimas, pasak specialistės, nesikeis: 2008 metais šalies tarptautinėms operacijoms, neįskaitant išlaidų ginkluotei ir karinei įrangai bei ilgalaikiui turtui įsigyti, buvo skirta 67,8 mln. Lt arba 5,3 proc. KAM bendrųjų asignavimų. Šiemet planuojama skirti ne mažiau kaip pernai.

Šiuo metu tarptautinėse misijose Balkanų, Persijos įlankos, Centrinės ir Pietų Azijos regionuose tarnauja apie 200 Lietuvos karių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką